17 Eylül 2019
  • Ankara22°C
  • İstanbul22°C
  • İzmir23°C
  • Adana30°C

MEB ÖZÜR GRUBU SONUÇLARI AÇIKLANIYOR! ÖĞRETMEN MAZERET TAYİNİ SONUÇLARI

MEB 2019 Ağustos eş durumu tercihlerinin tamamlanmasının ardından 29 Ağustos 2019 itibarıyla mazeret tayini sonuçları açıklanıyor. MEB Personel Genel Müdürlüğü mazeret atama sonuçları açıklanınca bu haberimizden ulaşabilirsiniz.

MEB Özür Grubu Sonuçları Açıklanıyor! Öğretmen Mazeret Tayini Sonuçları

29 Ağustos 2019 Perşembe 12:38

2019 yaz dönemi kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme tercih işlemlerinin tamamlanmasının ardından sonuçlar da bugün 29 Ağustos 2019 itibarıyla açıklanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenler, mazerete bağlı yer değişikliği için bekleyiş içerisinde bulunuyor. MEB’de kadrolu öğretmenlerin sağlık özrü, güvenlik durumu ya da eş durumu özründen dolayı yer değişikliği için başvuruda bulundu. Bu kapsamda MEB özür grubu tercih sürecinin de tamamlanmasının ardından bugün itibarıyla sonuçlar beklenmeye başlandı.

Daha önce yayımlanan özür grubu atama takvimi uyarınca 1. aşama başvurular 5 Ağustos ile 9 Ağustos 2019 tarihleri arasında alınmıştı. Bu aşamada mazereti bulunan öğretmenler MEBBİS üzerinden ilk başvuruyu yapmıştı. Kurumları ile ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerinden ilk başvurusu onay alan öğretmenler, 2. aşama başvurularının da tamamlanmasının ardından sıra sonuçlarda.

MEB atama takvimi kapsamında özür grubu tercihleri 22 Ağustos 2019 tarihinde başladı. İlk aşama başvurusunu yapan öğretmenler 27 Ağustos tarihine kadar, MEBBİS üzerinde kendilerine açılan okulları tercih etti. Atamalar hizmet puanı üstünlüğüne göre, sistem tarafından otomatik olarak gerçekleştirildi.

Sağlık, güvenlik veya aile birliğine bağlı özür grubu atamaları kapsamında ataması yapılan öğretmenler, 2 Eylül 2019 tarihinden itibaren eski okullarından ilişiklerini kesip yeni okullarında göreve başlayabilecek.

Öğretmen atamaları mazeret tayin sonuçları sorgulama sayfası için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.