13 Kasım 2019
  • Ankara6°C
  • İstanbul12°C
  • İzmir20°C
  • Adana13°C

MEB DESTEKLEME KURSLARI DYK ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için destekleme kursları için süreç başlıyor. MEB destekleme kurslarında ücretli öğretmenler için başvuru şartları nelerdir? İşte ücretli öğretmen başvuru şartları ve tarihleri!

MEB Destekleme Kursları DYK Ücretli Öğretmen Başvuru Şartları Nelerdir?

09 Eylül 2019 Pazartesi 00:01

Millî Eğitim Bakanlığı “MEB” Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu kapsamında 2019-2020 eğitim öğretim yılı için DYK süreci bugün başlıyor. Kurs merkezi başvuruları 9-13 Eylül 2019 itibarıyla alınacak. Ardından önümüzdeki hafta öğretmen ve ücretli öğretmen başvuruları alınacak.

DYK KURS BAŞVURULARI DÖNEMLİK DEĞİL 1 SEFER YILLIK OLARAK ALINACAK

14-18 Eylül 2019 tarihleri arasında öğretmen başvurularının alınacak. Ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanacak. 19-23 Eylül 2019 tarihleri arasında öğrenci başvurularının alınmasının ardından kurslar 30 Eylül 2019 itibarıyla başlayacak ve 7 Haziran 2019'a kadar devam edecek.

DESTEKLEME KURSLARI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURU ŞARTLARI

Kurslarda görev almak isteyen ücretli öğretmenler, aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları hâlinde, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesince okutabilecekleri derslerden e-Kurs Modülü üzerinden kurs başvurusunda bulunabilirler.

DESTEKLEME KURSLARINA ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMESİ NASIL YAPILACAK?

İl ve İlçe komisyonları, kurslarda görev almak isteyen ücretli öğretmenlerin başvurularını alır. Gerekli belgeleri inceleyip değerlendirerek e-Kurs Modülü üzerinden öğretmen talep eden kurs merkezlerine görevlendirir. 

Kurslarda görev alacak öğretmenlerin belirlenmesi, e-Kurs Modülü üzerinden kurs merkezi müdürü tarafından öncelikle o kursa başvuru yapan kadrolu ya da sözleşmeli öğretmenler arasından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar gözetilerek yapılır. 

İhtiyaç olması hâlinde, komisyon tarafından başvuruları onaylanan ücretli öğretmenler ders ücreti karşılığında görevlendirilir. Görevlendirme işlemi yapılmadan önce başvuran öğretmenlerin gerekli belgeleri alınarak komisyonlarca değerlendirilir. Başvuru esnasında sisteme girdiği bilgileri belgelendiremeyen ücretli öğretmenlere görev verilmez.

Destekleme kurs başvuru e-kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.