15 Temmuz 2019
  • Ankara21°C
  • İstanbul23°C
  • İzmir27°C
  • Adana28°C

MEB, 3490 MEMUR - 1814 ŞEF KADROSUNA ATAMA TERCİHLERİNİ ALACAK

Millî Eğitim Bakanlığı 2019 yılı merkez ve taşra teşkilatı şef ve memur kadrolarına görevde yükselme suretiyle atama başvuru duyurusu yayımlandı. MEB memur ve şef GYS atama tercih duyurusu ve detaylar My Memur haberde.

MEB, 3490 Memur - 1814 Şef Kadrosuna Atama Tercihlerini Alacak

09 Nisan 2019 Salı 15:52

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” 2019 yılı merkez ve taşra teşkilatı şef ve memur kadrolarına görevde yükselme suretiyle atama başvuru duyurusu kapsamında merkez teşkilatında 64 şef, 40 memur; taşra teşkilatında 1750 şef, 3450 memur kadrosuna yazılı ve sözlü sınavların ardından atama tercih başvurularını alacak.

ŞEF VE MEMUR ATAMA TERCİH BAŞVURU TARİHLERİ

Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda boş bulunan merkez teşkilatında 64 şef, 40 memur; taşra teşkilatında 1750 şef, 3450 memur kadrosuna görevde yükselme yazılı ve sözlü sınavı gerçekleştirilmiş, sözlü sınav sonuçları 8 Mart 2019, başarı puanları 29 Mart 2019 tarihinde Bakanlık internet sayfasından duyurulmuştur. Tercih başvuruları 12 Nisan ile 19 Nisan 2019 tarihlerinde olacak.

MEB ŞEF VE MEMUR ATAMA TERCİHLERİNİ NASIL YAPACAK?

Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliği “Görevde yükselme suretiyle atanacaklarda aranacak şartlar” maddesinde “Bu Yönetmelik kapsamında görevde yükselmeye tabi kadrolara atanabilmek için; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen şartlar ile kadrolar itibarıyla belirtilen hizmet süresi ve eğitime ilişkin şartları taşımak,

Atama maddesinde belirtilen görevlere ilişkin boş kadrolara atama yapılmasında başarı puanı esas alınır. Başarı puanı, yazılı ve sözlü sınavda başarılı olanların sınav puanlarının aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle belirlenir ve Bakanlığın internet sitesinde duyurulur. Atanmak üzere başvuruda bulunan adayların atamaları, başarı sıralaması ve puan üstünlüğü esasına göre tercihleri de dikkate alınarak yapılır.

Başarı puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

Hizmet süresi fazla olanlara,

Daha üst öğrenimi bitirmiş olanlara,

Üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olanlara öncelik verilmek suretiyle, en yüksek puandan başlamak üzere başarı sıralaması belirlenir.

Ayrıca başarılı oldukları halde yapılan duyuruda tercihte bulunmayanlar atama hakkından vazgeçmiş sayılırlar. Atamaları yapılanlardan, yasal süresi içinde görevine başlamayanların atamaları iptal edilir.

Atanma hakkından vazgeçmiş sayılanlar ile göreve başlamama nedeniyle ataması iptal edilenlerin, görevde yükselme veya unvan değişikliği suretiyle atanabilmeleri için bu Yönetmelikte öngörülen usul ve esaslar çerçevesinde görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavlarına yeniden girmeleri ve başarılı olmaları gerekir hükümleri yer almaktadır.

DUYURU METNİ:

pdf.jpg

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.