21 Mayıs 2019
  • Ankara15°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir22°C
  • Adana17°C

MEB 30 KURS PROGRAMI İÇİN DUYURU YAYIMLADI

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 21 yeni kurs programı hazırladı. Ayrıca 7 kurs programı güncellendi. MEB 2 kurs programını da uygulamadan kaldırdı. İşte detayları ile kurslar!

MEB 30 Kurs Programı İçin Duyuru Yayımladı

12 Ekim 2017 Perşembe 21:58

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından 21 yeni kurs programı hazırlanmış, uygulamadaki 7 kurs programı güncellenmiş ve 2 kurs programı uygulamadan kaldırılmıştır. Ayrıca tüm halk oyunları kurs programlarının eğitici nitelikleri de değiştirildi.

Yabancılara Türkçe Öğretimi (6-12 yaş) 1, 2 ve 3. Seviye; Yabancılara Türkçe Öğretimi (13-17 yaş) 1, 2 ve 3. seviye kurs programlarının program süresi ve içeriği başlıklı maddesindeki "Haftalık ders saati dağılımı, günlük 4 saati geçmemek üzere eğitim merkezinin fiziki durumu, başvuran kişi sayısı ve uygunluk saatleri göz önünde bulundurularak kurs eğitim merkezi müdürü ve kurs zümre öğretmenleri tarafından kararlaştırılır." ibaresindeki 4 sayısının 5 olarak güncellenmesine karar verildi.

Bknz: Milli Eğitim Bakanlığı MEB 21 Yeni Kurs Programı Yayınladı

Bknz: Milli Eğitim Bakanlığı MEB Yeni, Güncellenen ve Yürürlükten Kaldırılan Kurs Programlarını Yayımla

Curling kurs programının güncellenmesine, Eğitim ve öğretim kurumlarında okutulacak yabancı diller, yabancı dille eğitim ve öğretim yapan okullar ile Türk vatandaşlarının günlük yaşamlarında geleneksel olarak kullandıkları farklı dil ve lehçelerin öğreniminin tabi olacağı esasların düzenlendiği 2923 sayılı Kanuna uygun olarak A1, A2, B1 seviyelerinde hazırlanan ve ekte sunulan Arnavutça, Boşnakça, Abazaca, Adigece, Lazca, Gürcüce kurs programlarının (18 kurs programı) Genel Müdürlüğe bağlı olarak faaliyet yürüten yaygın eğitim kurumlarında uygulanmasına karar verildi.

Çalışmaları tamamlanan ve yeni hazırlanan 3 kurs programının Genel Müdürlüğümüze bağlı olarak faaliyet yürüten yaygın eğitim kurumlarında uygulanmasına karar verilmiştir.


 
Program Onayı Yazısı için TIKLAYINIZ.
Güncellenen Program Listesi için TIKLAYINIZ.
Yeni Hazırlanan Program Listesi için TIKLAYINIZ.
Kaldırılan Programların Listesi için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.