21 Mayıs 2019
  • Ankara15°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir22°C
  • Adana17°C

MEB 2019 YILI UZMAN ÖĞRETİCİ YETİŞTİRME KURS BAŞVURULARINI ALACAK

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı için özel eğitim alanında destek eğitimi verecek uzman öğretici yetiştirme kursu başvurularını alacak. Başvuru şartları ve kontenjan detaylarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

MEB 2019 Yılı Uzman Öğretici Yetiştirme Kurs Başvurularını Alacak

06 Şubat 2019 Çarşamba 21:21

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile destek eğitimi programı uygulayan özel eğitim okullarında uzman öğretici ihtiyacının özel eğitim alanı öğretmenlerince karşılanamaması durumunda; bu alanda okul öncesi, çocuk gelişimi ve eğitimi veya sınıf öğretmenliği alanı mezunu olup, MEB tarafından düzenlenecek 160 saat teorik ve 80 saat uygulama olmak üzere toplam 240 saat Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kurs programını başarıyla tamamlayanlar, özel eğilim alanı öğretmenleri tarafından uygulanan destek eğilim programlarında uzman öğretici olarak görevlendirilebilecektir.

Bu kapsamda Genel Müdürlüğümüze bağlı özel eğitim okulları ile özel eğilim ve rehabilitasyon merkezlerindeki eğitim personeli ihtiyacının karşılanması amacıyla. başvuru şartlarını taşıyan adaylar arasından Samsun ve Erzurum illerinde "Özel Eğilim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu" düzenlenecektir.

Söz konusu kurs başvuruları aşağıda belirtilen usul ve esaslara göre yapılacaktır:

Bu kurslara okul öncesi, çocuk gelişimi ve eğitimi veya sınıf öğretmenliği alanına kaynak gösterilen yükseköğretim mezunlarından özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görev yapanlar veya çalışmak üzere sözleşme imzalayıp belirtilen tarihlerde görevlendirme onayı alanlar katılabileceklerdir. (Başvuru yapacak çocuk gelişimi mezunlarının pedagojik formasyon almış olması gereklidir.)

Düzenlenecek kursun yol, konaklama ve diğer giderleri kursiyerlerin kendileri tarafından karşılanacaktır. Ayrıca kursun eğitim merkezindeki salon, yemek ve diğer giderler de, kamu kurumlan için belirlenen meblağı aşmamak kaydıyla, kursiyerlerin kendileri tarafından karşılanacaktır. Kursiyerler konaklama hizmetini kendileri planlayacaklardır.

Başvurular destek eğitim programı uygulayan özel öğretim kurumlan tarafından yapılacaktır. Kurumlar bilgi girişleri için "MEBBİS Özel Öğretim Kurumlan Modülü” altında bulunan ve sadece özel öğretim kurumlarının kullanımına açık ulan "Hizmet İçi Eğitim Onay İşlemleri" ekranını kullanarak ek tabloda yer alan sayılı/numaralı hizmet içi kursunu seçip 8 Şubat 2019 tarihinde 11.00 - 23.59 saatleri arasında sadece bir kursiyer başvurusu yapılacaktır.

Başvuru detayları resmi yazı için TIKLAYINIZ.

06121805_hye_1.jpg06121808_hye_2.jpg

asd-010.jpg

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.