19 Ağustos 2019
  • Ankara24°C
  • İstanbul26°C
  • İzmir32°C
  • Adana33°C

MEB 2019 ŞUBAT ÖĞRETMEN ATAMA TARİHİ BELLİ OLDU

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2019 yılının ilk ataması olan Şubat ayı öğretmen alımı kapsamında duyurunun yayımlanacağı tarihi açıkladı. Öğretmen adaylarıyla görüşen Ziya Selçuk, Şubat ataması için duyuru tarihini verdi. İşte tüm detaylar.

MEB 2019 Şubat Öğretmen Atama Tarihi Belli Oldu

10 Şubat 2019 Pazar 23:09

500 bine yaklaşan öğretmen adayları için ilk müjdeli haber geç ve eksik de olsa geldi diyebiliriz. Geç olmasının sebebi 2019 Şubat atamasının Mart, Nisan ayına sarkması; eksik olmasının sebebi ise kontenjanın belirsiz olması!

Milli Eğitim Bakanlığında atama bekleyen 100 binlerce öğretmen adayı için Şubat ayı atamasına dair ilk bilgi geldi. Öğretmen adayları 10 Şubat’ta Ziya Selçuk’la görüştü ve atama için tarih aldı. My Memur’a ulaşarak görüşme hakkında detay da veren adayların beklentilerinin karşılanması adına gündem oluşturmaya devam ediyoruz.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ordu'daki görüşmede Şubat atamasının 10 gün içinde duyurulacağını belirtti.

2019 Şubat ataması için duyuru tarihi son haftaya denk gelecek olmasıyla birlikte atamanın isminin maalesef Şubat olmasından ziyade adaylar ÖĞRETMEN ALIMI KONTENJANLARINA odaklandı. Çünkü 2019 Şubat atama sayısının en az 40 bin olması beklentisi yüksek.

Yine 20 binde kalacak bir kontenjan 450 bin öğretmen adayının mağduriyetini katlamakla kalmayıp, öğrencilerin ücretli öğretmenlerle geçici bir sistem içerisinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmesine de yol aşmaya devam edecek.

100 bin hatta 144 bin öğretmen açığının belirtildiği bir dönemde 40 bin öğretmen ataması dahi az olmaktadır. MEB 2023 Vizyon Belgesinde alımların daha yüksek olması ve belirli bir ANA ATAMA DÖNEMİnin belirtilmesini ve olmasını beklerken, ücretli öğretmenlerin maaşlarına iyileştirme yapmaktan öteye bir ilerleme henüz olmadı.

2019 Şubat ataması öncesi adayların beklentilerinin ve taleplerinin karşılanması adına ATAMA KONTENJAnının en az 40 BİN olmasını bekliyoruz. Ayrıca daha önce sendikaların da belirttiği Ağustos ayında ek 60 bin öğretmen atamasının yapılmasının da elzem olduğu bu öğretmen açığı sayısı ile aşikardır.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.