21 Ocak 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir11°C
  • Adana7°C

MEB 20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

Atama bekleyen binlerce öğretmen adayı heyecanla 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması mülakat sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

08 Mayıs 2018 Salı 21:58

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için mülakatlar bugün itibariyle sona erdi. Atama bekleyen binlerce öğretmen heyecanla 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması mülakat sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB mülakat sonuçlarına ilişkin bir açıklama yaptı mı?

Atama bekleyen binlerce öğretmen için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için 60 bin aday 14 Nisan ile 8 Mayıs 2018 tarihleri arasında mülakata alındı. Öğretmen atama mülakatları bugün itibariyle sona erdi. Mülakatların sona ermesinin ardından adaylar dört gözle mülakat sonuçlarının açıklanmasını beklemeye başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz bir açıklama yapmadı. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen mülakat sonuçlarını incelediğimizde sonuçların 17 Mayıs 2017 tarihinde açıklandığını görüyoruz.MEB eğer bu yıl da geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen atama takvimine yakın bir atama takvimi izlerse 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması mülakat sonuçları önümüzdeki hafta açıklanabilir.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen öğretmen atmasında 17 Mayıs 2017 tarihinde mülakat sonuçlarının açıklanmasının ardından bir hafta süreyle adaylara sonuçlara itiraz hakkı vermişti. İtirazların değerlendirilmesinin ardından 5 Haziran 2017 tarihinde kesin sonuçlar açıklanmış, 10-17 Temmuz 2017 tarihleri arasında adaylardan kurum tercihleri alınmıştı. Tercihlerin alınmasının ardından atama sonuçları ise 19 Temmuz 2017 tarihinde açıklanmıştı.

MEB Bakanı İsmet Yılmaz geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada öğretmen atamalarının seçimden sonra yapılacağını belirtmişti.  Bu çerçevede bakıldığında atama takviminin geçtiğimiz yıla yakın bir şekilde işleyeceği düşünülebilir. Mymemur olarak 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin detayları aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.