21 Mayıs 2019
  • Ankara15°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir22°C
  • Adana17°C

MEB 16 YENİ KURS VE GÜNCELLENEN KURS PROGRAMI YAYINLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 16 kurs hakkında duyuru yaptı. Duyuruya göre MEB 5 yeni kurs açarken 11 kurs programında güncelleme yapıldı. MEB yeni kursların listesi için tıklayınız.

MEB 16 Yeni Kurs ve Güncellenen Kurs Programı Yayınlandı

16 Aralık 2017 Cumartesi 15:01

Milli Eğitim Bakanlığı yeni kurs programları hakkında bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada yeni ve güncellenen kurs programlarına yer verildi. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuruda 5 yeni hazırlanan kurs ve 11 programı güncellenen kursa ait onay yazısı ile kursların listesine yer verildi.

Yeni kurs programları inşaat, teknolojisi, tekstil teknolojisi ve kimya teknolojisi üzerine yoğunlaşıyor. Bu alanlarda 4 yeni tehlikeli işlerle ilgili kurs açılacak. Bunlara ek olarak muhasebede ticari işlemlerin kaydı ve düzenlemesi ile kompozit yat yapımcısı kurs programları yeni hazırlandı ve yürürlüğe girdi. Kursların tamamı mesleki ve teknik kurs niteliği taşıyor.

MEB tarafından güncellenen programlar makine teknolojisi, ahşap teknolojisi, güzellik ve saç bakım hizmetleri, sağlık ve inşaat teknolojisi alanlarında yer alıyor. İki boyutlu Çizim-Autocad, makyaj yapma teknikleri, teknik resim, yapı duvarcılığı gibi kurs programlarında değişiklik yapıldı. Güncellenen 11 kursun listesi için TIKLAYINIZ. MEB yeni kurs listesi için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.