17 Haziran 2019
  • Ankara23°C
  • İstanbul29°C
  • İzmir29°C
  • Adana30°C

KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA FAİZLERİ AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ziraat Bankası aracılığı ile ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacağı müjdesi sonrası banka faiz oranları açıklandı.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faizleri Açıklandı

08 Ocak 2019 Salı 14:44

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ziraat Bankası aracılığı ile ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacağı müjdesi sonrası bankadan yazılı açıklama yapıldı. Ziraat Bankası kredi kartı borçlularına ödeme kolaylığı sağlayacak 'Birleştiren İhtiyaç Kredisi' faiz oranlarını açıkladı.

Ziraat Bankası, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlattı. Uygulama, Ziraat Bankası’na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşları da kapsayacak.

Ziraat Bankası tarafından Birleştiren İhtiyaç Kredisi kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık %1,10 ve 60 aya kadar aylık %1,20 faiz oranlarıyla müşterilerine sunuldu.

31 Aralık 2018 tarihi itibariyle nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilecek.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Ziraat Bankası Şubeleri aracılığı ile yapılabilecek.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.