22 Temmuz 2018
  • Ankara26°C
  • İstanbul29°C
  • İzmir32°C
  • Adana28°C

KPSS 2018/4 SAĞLIK PERSONELİ ALIMI TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI

ÖSYM KPSS 2018/4 tercih kılavuzunu yayımladı. Sağlık Bakanlığı 9000 personel alımı tercih kılavuzu içinde sağlık personeli alımı kadroları, başvuru tarihleri ve tercih detayları yer aldı.

KPSS 2018/4 Sağlık Personeli Alımı Tercih Kılavuzu Yayımlandı

10 Nisan 2018 Salı 12:18

KPSS 2018/4 tercih kılavuzu yayımlandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan duyuruda Sağlık Bakanlığı personel alımı kapsamında sözleşmeli pozisyonlara yapılacak yerleştirme için adaylardan tercih alınacağı ifade edildi. Duyuruda tercih kılavuzuna, başvuru tarihlerine, tercihlerle ilgili bazı detaylara yer verildi.

KPSS 2018/4 başvuruları 11 Nisan ile 18 Nisan 2018 tarihleri arasında alınacak. Adaylar tercih kılavuzunu inceledikten sonra ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden tercih işlemlerini yapabilecek. Tercih gönderme işlemleri 18 Nisan 2018 Çarşamba günü saat 23:59’a kadar devam edecek. Sağlık Bakanlığı memur alımı yerleştirme işlemleri merkezi atama yoluyla yapılacak.

Hatırlanacağı üzere daha önce Sağlık Bakanlığı tarafından 9000 personel alımı için branşlara göre dağılım verilmişti. Bugün içerisinde ilk önce Devlet Personel Başkanlığı başvuru tarihlerini ve genel ilanı yayımlamıştı. ÖSYM’nin yayımladığı tercih kılavuzu ile birlikte tüm kadrolar ve detaylar da belli oldu.

Genel Bilgiler kılavuzu için TIKLAYINIZ. Lise mezunu memur alımı kadroları için TIKLAYINIZ. Önlisans kadroları için TIKLAYINIZ. Lisans mezunu kadroları için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.