19 Ocak 2019
  • Ankara4°C
  • İstanbul12°C
  • İzmir13°C
  • Adana12°C

KPSS 2018/1 MEMUR ATAMALARI İÇİN TALEP SÜRESİ UZATILDI

Devlet Personel Başkanlığı tarafından KPSS 2018/1 merkezi memur yerleştirmeleri için kurumların kadro talep süresinin uzatıldığı açıklandı.

KPSS 2018/1 Memur Atamaları İçin Talep Süresi Uzatıldı

11 Mayıs 2018 Cuma 20:27

Devlet Personel Başkanlığı tarafından KPSS 2018/1 merkezi memur yerleştirmeleri için kurumların kadro talep süresinin uzatıldığı açıklandı. Devlet Personel Başkanlığınca ilave memur atama kontenjanlarının yayınlanması ile birlikte, kurumların KPSS tercih kılavuzunda yer almak üzere kadro bildirim süresi uzatıldı.

KPSS 2018/1 tercih kılavuzunda yer alacak kadroları Devlet Personel Başkanlığına bildirim süresi bugün sona ermişti. Devlet Personel Başkanlığının yayımladığı 4 bin 254 ilave atama kadro dağıtımına istinaden kurumların kadro bildirim süresinin 25 Mayıs 2018 tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.

DPB tarafından yapılan açıklamada 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu uyarınca açıktan atama ve nakil sayılarına ilişkin ilave kontenjan dağılımı üzerine kamu kurum ve kuruluşlarından gelen talepler doğrultusunda, KPSS 2018/1 merkezi yerleştirmesi için Başkanlık tarafından personel atama taleplerinin toplanması için öngörülen ve 11 Mayıs 2017 Cuma günü sonra ermesi gereken süre 25 Mayıs 2018 Cuma gününe kadar uzatıldığı belirtildi.

DPB e-Uygulama sistemi üzerinden iletilen personel taleplerinin Başkanlıkça onaylanmasının akabinde ayrıca 25 Mayıs 2018 tarihine kadar Başkanlığa resmi yazı ile de intikal ettirilmesi gerektiğinden, yerleştirme sürecinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması için kamu kurum ve kuruluşlarının bu hususu da dikkate alarak DPB e-Uygulama sistemi üzerindeki işlemlerini belirtilen tarihten daha önce tamamlamaları önem arz ediyor.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.