05 Aralık 2019
  • Ankara3°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir12°C
  • Adana15°C

KORO OLUŞTURAN MEMURLAR KONSER VERDİ

Bitliste tamamı memurlar ve kamu personelinden oluşan koro ekibi verdiği konserler ile adeta büyülüyor.

Koro Oluşturan Memurlar Konser Verdi

15 Mart 2019 Cuma 09:58

Bitlis'te tamamı memurlardan ve kamu personellerinden oluşturulan koro, verdiği konserlerle adeta profesyonellere taş çıkartıyor. İlk olarak Türk Halk Müziği, ikincisi olarak ise Türk Sanat Müziği konseri veren koroda; askerinden mühendisine, öğretmeninden katibine kadar birçok memur var. Bitlis Kültür Merkezinde düzenledikleri konserle dinleyicilere müzik ziyafeti sunan koro, ilerleyen zamanlarda farklı konseptlerle tekrar izleyici karşına çıkmayı hedefliyor.

KORO ŞEFİ ÖĞRETMEN

Koronun şefi olan Nurullah Eren Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Güley Güner, fikrin Kültür ve Turizm Müdürü Ramazan Gencan'dan çıktığını söyledi. Güner, "Güzel bir etkinlik ve de güzel bir çalışma oldu. Daha önce haziran ayında Türk Halk Müziği konserimizi verdik. Şimdi ise konsept değişikliği yapıp Türk Sanat Müziği konserimizi verdik. Arkadaşlarımız çok istekli, çok gönüllü. Tamamen işlerinden çıktılar, fedakarlık yaptılar. Akşam sabah demeden, hep beraber çalıştık. İnşallah beğenilen bir konser olmuştur" dedi.

Bitlis'te ilk kez böyle bir topluluğun söz konusu olduğunu ifade eden Güner, "Devlet memurlarından farklı kademelerden müzik eğitimi almamış arkadaşlardan oluşan ilk topluluğuz. İlerleyen zamanlarda daha farklı şeylerde olabilir. Grupta doktor, mühendis, asker, polis ve farklı branşlardan öğretmenler var. Yeteneği olan ve duyanların hepsi burada" diye konuştu.

Bitlis Kültür ve Turizm Müdürü Ramazan Gencan ise "Valiliğimiz ve müdürlüğümüz bünyesinde kamuda çalışan arkadaşlarımızla oluşturulan bir koro. Geçen yıl Türk Halk Müziği korosu yaptık. Bu yıl ise tayini çıkan arkadaşların yerine yeni gelenlerle birlikte Türk Sanat Müziği korosu yaptık. Bu süreklilik arz edecek. Bundan sonra diğer müzik dallarında aynı şekilde kamuda çalışan gönüllü arkadaşlarımızla birlikte biz konserlerimize devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Konser sonunda koroya teşekkür ederek çiçek veren Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili Oktay Çağatay, koronun profesyonelleri aratmayan bir performansı olduğunu söyledi.

Memurlar Korosundan Muhteşem Konser

İhlas Haber Ajansı İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.