19 Ocak 2019
  • Ankara2°C
  • İstanbul11°C
  • İzmir11°C
  • Adana10°C

KİT'LERDEKİ 70 BİN TAŞERONA NE ZAMAN KADRO VERİLECEK

KİT’lerde çalışan 70 bin civarında taşeron işçi kadro müjdesi bekliyor. KİT çalışanı taşeron işçiler ne zaman kadroya alınacak.

KİT'lerdeki 70 Bin Taşerona Ne Zaman Kadro Verilecek

26 Mart 2018 Pazartesi 00:09

KİT’lerde çalışan 70 bin civarında taşeron işçi kadro müjdesi bekliyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerin daimi işçi kadrolarına, 4/C’li kamu personellerinin de 4/B’ye geçiş süreci devam ediyor. Bu kapsamda 1 milyona yakın çalışanın kadroya geçişi bir hafta sonra tamamlanmış olacak.

Taşerona kadro kapsamına alınmayan Kamu İktisadi Teşebbüslerinde (KİT) çalışan taşeron işçiler 1 milyon çalışanın kadroya alındığı düzenlemede kendilerine kadro verilmemesine isyan ediyorlar. KİT çalışanı taşeron işçilere kadro verilmesi konusunda Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay açıklamalarda bulundu.

 Atalay, 1 milyondan fazla insanın kadroya girdiğinin açıklandığı yerde 70 bin civarındaki insanımızın kadroya alınmaması doğru ve adil değildir dedi. Hükümet yetkililerinin KİT'lerdeki çalışanlara Hazine'nin kadro vereceği ve bu konudaki çalışmaların sürdüğü yönündeki açıklamalarına odaklandıklarını belirten Atalay, KİT'lerde çalışan ve asıl işi yapıp da taşeron düzenlemesinin kapsamına girmeyenler, hükümetten müjdeli haber bekliyor ifadelerini kullandı.

Başkan Atalay, KİT'lerde çalışan taşeron işçilerle ilgili düzenleme konusunda hükümetten açıklama beklediklerini söyledi. Atalay, 00 kilometre yol yapıp 5 metresini eksik bırakırsanız, herkes yaptığınız yolu değil, yapılmayan 5 metreyi konuşur. Taşeron işçilere kadro düzenlemesi, KİT'lerde taşeron statüsünde çalışanlar ile kamuda asıl işi yapanların kadro alınmasıyla taçlandırılmalıdır dedi.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.