19 Ocak 2019
  • Ankara2°C
  • İstanbul11°C
  • İzmir11°C
  • Adana10°C

KİT'LERDEKİ 70 BİN TAŞERON İŞÇİYE KADRO İÇİN UMUT DEVAM EDİYOR

Türkiye Yol Yapı İnşaat İşçileri (Yol-İş) Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağır tarafından yapılan açıklamada 900 bin taşeron işçi için yapılan düzenlemedeki eksikliklerin giderilmesi ve kapsam dışı bırakılanların kadroya alınmasını talep edildi!

KİT'lerdeki 70 Bin Taşeron İşçiye Kadro İçin Umut Devam Ediyor

15 Mayıs 2018 Salı 22:27

24 Aralık 2017'de yayımlanan taşeron yasası ile 4 Aralık 2017'den önce taşeron olarak çalışmakta olan 900 bin işçi içi kadro süreci başlatılmıştı. 2 Ocak itibarıyla yapılan başvurular sonucu 2 Nisan 2018'de tamamlanan süreç Bakan Sarıeroğlu tarafından bir çılgınlık olarak belirtildi, fakat bu çılgınlığa dahil edilmeyen, kapsam dışı bırakılan 10 binlerce taşeron çalışan halen kamuda görev alıyor.

Yol-İş sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar 24 Haziran seçimlerinden önce taşeron kapsamında alınmayan Kamu İktisadi Teşebbüslerindeki KİT 70 bin işçi için son bir umut taleplerini yineledi.

Kamu İktisadi Teşebbüslerinde görevli çalışanların kamuda asıl işi yapıyor olmalarına rağmen kapsam dışında bırakılmanın mağduriyeti yaşandığı belirtildi. KİT'lerde çalışan 70 bin çalışanın da bir an evvel kadroya alınması gerektiği belirtildi. Reform olarak belirtilen düzenlemenin KİT mağduriyeti gölgesinde bırakılmaması gerektiğini açıkladı.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.