19 Ocak 2019
  • Ankara3°C
  • İstanbul13°C
  • İzmir13°C
  • Adana13°C

KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA KURUMU PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİ 5 MAYIS 2018 YAYIMLANDI

5 Mayıs 2018 tarihli ve 30412 sayılı resmi gazetede Kişisel Verileri Koruma Kurumu personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kişisel Verileri Koruma Kurumu Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği 5 Mayıs 2018 Yayımlandı

05 Mayıs 2018 Cumartesi 08:57

Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından kişisel verileri koruma kurumu personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği yayımlandı. Yönetmelik 5 Mayıs 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu Yönetmeliğin amacı, liyakat ve kariyer ilkeleri çerçevesinde, hizmet gerekleri ve personel planlaması esas alınarak, Kişisel Verileri Koruma Kurumunda görev yapan personelin görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin usul ve esasları belirlemektir.

Bu Yönetmelik, Kişisel Verileri Koruma Kurumunda 14 Temmuz 1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapan ve bu Yönetmeliğin 5 inci maddesinde sayılan kadrolara görevde yükselme ve unvan değişikliği suretiyle atanacakları kapsar.

Bu Yönetmelik, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile 15 Mart 1999 tarihli ve 99/12647 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır. Yönetmeliğin tam metni için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.