19 Ağustos 2019
  • Ankara24°C
  • İstanbul26°C
  • İzmir32°C
  • Adana33°C

KAMU KURUMLARINA 762 MEMUR KADROSU İHDAS EDİLDİ

Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişikliği içeren Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi bugünkü resmi gazetede yayımlandı. Kamu Kurum ve kuruluşlarına İHDAS edilen yeni memur kadroları için tıklayınız.

Kamu Kurumlarına 762 Memur Kadrosu İhdas Edildi

06 Şubat 2019 Çarşamba 09:25

Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi 6 Şubat 2019 Tarihli ve 30678 Sayılı Resmî Gazetede yayımlandı. Yayımlanan değişikliklerle

Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi verilen kadroların detayları şu şekildedir.

Ekli (1) sayılı listede yer alan kadrolar ihdas edilerek 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin eki cetvellerin ilgili bölümlerine eklenmiş, ekli (2) sayılı listede yer alan kadrolar iptal edilerek anılan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin eki (I) sayılı Cetvelin ilgili bölümünden çıkarılmıştır.

Adalet Bakanlığı'na, Avrupa Birliği Başkanlığı'na, Diyanet İşleri Başkanlığı'na, Devlet Arşivleri Başkanlığı'na, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'na, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'na, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'ne, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'na toplam 762 yeni memur kadrosu verildi.

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatına çeşitli unvanlarda 399 memur kadrosu ihdas edildi.

Avrupa Birliği Başkanlığı 11 memur kadrosu ihdas edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'na 96 memur kadrosu ihdas edildi.

Devlet Arşivleri Başkanlığına 127 memur kadrosu ihdas edildi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'na 8 memur kadrosu ihdas edildi.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'na 2 memur kadrosu ihdas edildi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'ne 125 öğretim görevlisi kadrosu ihdas edildi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'na 5 memur kadrosu ihdas edildi. Kararname için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.