21 Ocak 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir11°C
  • Adana7°C

KADROYA ALINMAYAN TEKNİK SERVİS PERSONELLERİNİN DURUMU SAĞLIK BAKANI DEMİRCAN’A SORULDU

MHP Milletvekili Arzu Erdem, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın yazılı olarak cevaplaması üzerine soru önergesi verildi. Kadroya alınmayan personellerin durumu ile ilgili soru önergesinin detayları için tıklayınız.

Kadroya Alınmayan Teknik Servis Personellerinin Durumu Sağlık Bakanı Demircan’a Soruldu

10 Mayıs 2018 Perşembe 18:57

Türkiye genelinde bütün teknik servis personelleri kadroya alınmıştır. Ancak İstanbul 5. bölgede bulunan 7 hastaneden görev yapan toplam 100 teknik servis personeli ihalelerinde yapılan değişikliklerden dolayı kadro dışı kaldığı belirtildi.

Milliyetçi Harekat Partisi MHP Milletvekili Arzu Erdem, Sağlık Bakanı Demircan’a soruldu. Bu kapsamda Arzu Erdem tarafından sorular şu şekildedir:

Kurumlarında yaklaşık 8 yıldır görev yapan ve mesaisinin tamamını kurum içerisinde geçiren teknik servis personellerinin kadroya alınmamasının sebepleri nelerdir?

Türkiye genelinde bütün teknik servis personellerinin kadroya alınmasına rağmen 100 kişiye verilmemesinin mağduriyetlere sebep olduğunu düşünmüyor musunuz? Düşünüyorsanız bu konuda tasarrufunuz nedir?

Yaklaşık yüz kişiyi bulan teknik servis personellerinin kadroya geçmesi hususunda bakanlığınızca bir çalışmanız olacak mıdır? Olacaksa mağduriyetleri gidermek adına ne zaman ve nasıl bir çalışma yapmayı planlıyorsunuz?

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, sorulara yazılı olarak cevap verecektir. Soru önergelerine yazılı cevaplar belirli bir süre dahilinde olduğundan, Sayın Bakanın yazılı cevabı açıklanınca sizleri bilgilendireceğiz. Soru önergesinin tam metni için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.