17 Haziran 2019
  • Ankara23°C
  • İstanbul29°C
  • İzmir29°C
  • Adana30°C

KADEME VE DERECELERE GÖRE OCAK ZAMLI MEMUR MAAŞ LİSTESİ

TÜİK 2018 Aralık ayı enflasyon oranlarını açıkladı. Kümülatif enflasyon hesaplamasına göre Memurların Temmuz 2018 maaşlarına yansıyacak zam miktarları da belli oldu. İşte Zamlı memur maaşları listesi.

Kademe ve Derecelere Göre Ocak Zamlı Memur Maaş Listesi

03 Ocak 2019 Perşembe 13:13

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK’in 2018 yılı ikinci 6 aylık enflasyon oranlarını açıklaması ile birlikte memur maşlarına yansıyacak enflasyon miktarı da kesinleşmişti. Enflasyon Kasım ve Aralık aylarında düşüşle gerçekleştirdi. Kasım'da - 1.44, Aralık'ta ise - 0,40 oranında düşüş yaşandı.

Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2018 ve 2019 Yıllarını Kapsayan 4. Dönem Toplu Sözleşme hükümlerine göre artış oranı 2019 yılı için % 4 maaş zammına ilave olarak % 6.74 oranında enflasyon farkı şeklinde belli oldu.

Memur maaşlarına Hazine ve Maliye Bakanlığının kesin olarak açıklama yapması ile birlikte % 10.74 oranı şeklinde zam ortaya çıkacaktır. 2018 yılının ikinci 6 aylık verilerine göre memur maaşlarına kademe ve derecelere göre artış miktarlarını My Memur olarak hazırladık.

Listede bulunmayan memurlar TEMMUZ 2018 maaşlarına % 10.74 ekleyerek hesaplama yapabilirler. Hesaplama nasıl yapılacak? (Maaş miktarı x 10.74) / 100 = Zam miktarı ortaya çıkacaktır. Aşağıdaki tablodan aile ve çocuk yardımı ödeneğini çıkararak hesaplama yapabilirsiniz.

Aşağıda yapılan maaş hesaplamalarına, bölgesel ödemeler, ek ders ücreti, vekalet ücreti, döner sermaye ödemesi ve yabancı dil tazminatı gibi ödemeler dahil edilmemiş, aile ve çocuk yardımı ödeneği ise dahil edilmiştir. Aile yardımı ödeneği hesabında çalışmayan eş ve 2 çocuk (0-6 yaş grubu ve diğer) esas alındı.

memur-maaslari.jpg

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.