15 Temmuz 2019
  • Ankara21°C
  • İstanbul23°C
  • İzmir27°C
  • Adana28°C

JANDARMA 2018/2 UZMAN ERBAŞ ALIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI! 1457 PERSONEL ALIMI SONUÇLARI

Jandarma Genel Komutanlığı 2018/2 bin 1457 uzman erbaş alımı kapsamında sonuçlar açıklandı. Uzman erbaş alımı sonucu yapılacak işlemler ve tüm detayları sorgulayan adaylar için tüm bilgileri My Memur olarak hazırladık

Jandarma 2018/2 Uzman Erbaş Alımı Sonuçları Açıklandı! 1457 Personel Alımı Sonuçları

15 Nisan 2019 Pazartesi 09:27

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından sözleşmeli uzman erbaş başvuru kılavuzu (2018-2) kapsamında 8 ile 29 Kasım 2018 tarihlerinde başvuruları alınan ve başvuru sonuçlarının ardından sınavlarının da tamamlanmasının ardından sonuçlar da açıklandı. Peki kayıt kabul ve tüm işlemler nasıl devam edecek.

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI KAYIT KABUL İŞLEMLERİ NASIL OLACAK?

Sonuçlar, Jandarma Personel Temin sistemi internet adresinde “Personel /öğrenci alım başvuruları ve sonuçları” kısmından duyuruldu. Başarılı olan adayların hangi işlemleri yapması gerektiği ve izleyecekleri yol bu duyuruda ayrıntılı olarak yer aldı. Aşağıdaki bağlantıdan Jandarma uzman erbaş alımı sonuç sayfasına ulaşabilirsiniz.

Başarılı olan adaylara, posta yoluyla yazılı herhangi bir belge veya davet yazısı gönderilmeyecek, internetten yayımlanan duyuru tebliğ niteliğinde olacaktır. Bu açıdan internet sitesinin takip edilmesi ve ön başvuru sırasında belirtilen cep telefonlarının açık olması önem arz etmektedir.

Tüm seçme sınav aşamalarında başarılı olsa dahi, kayıt kabul işlemleri sırasında herhangi bir giriş koşulunu taşımadığı tespit edilen veya eksik belge getiren adayların işlemleri iptal edilecek ve kayıt kabul işlemleri yapılmayacaktır.

Uzman erbaş olarak göreve başlamış olup da daha sonra giriş koşullarında belirtilen şartlara sahip olmadığı anlaşılanlar hakkında, Uzman Erbaş Yönetmeliğine göre fesih işlemi yapılacaktır.

UZMAN ERBAŞ ALIMLARI ATAMA İŞLEMLERİ NASIL VE NE ZAMAN OLACAK?

Adayların atanması için uygun sağlık raporunun Personel Temin Merkezine ulaşması ve güvenlik soruşturmasının “Olumlu” olarak sonuçlanması gerekmektedir. Bu süreç 4-5 ay gibi bir zaman dilimini kapsarken bazı adaylar için bu süre 8-9 ayı da aşabilmektedir.

Bu sebeple, sınavlardan sonra sağlık raporu ve güvenlik soruşturması olumlu olan adayların isim listesi, eğitim birliklerine atamalarının yapılması maksadıyla Jandarma Genel Komutanlığına gönderilmektedir. Eğitim birliklerinin kapasitesi ve eğitim süresi de göz önünde bulundurulduğunda herkesin aynı anda atanması mümkün olmamaktadır.

İşlemlerin (sağlık raporu ve güvenlik soruşturması) bitiş sırasına göre listeler oluşturulmaktadır. Bu durum, aynı dönem sınava giren adaylardan bazılarının farklı zamanlarda eğitim birliklerine sevk edilmesine yol açmaktadır. Adayların durumları internet ortamında yayınlanacağından Jandarma Personel Temin internet adresinde personel /öğrenci alım başvuruları ve sonuçları kısmından takip edilmesi önem arz etmektedir.

Tüm seçme sınav aşamalarından başarılı olup eğitim birliğine ataması yapılan adaylardan eğitim birliğine katılıp bırakanlar ve ilişiği kesilenler ile eğitim birliğine katılmayıp, müteakip dönemlerde tekrar atama isteyenlerin dilekçesi dikkate alınmayacaktır. Adayların tek atama hakkı olduğundan tekrar atamaları yapılmayacaktır.

My Memur olarak atamalar da yapıldığı zaman sizlere duyurmaya devam edeceğiz. Uzman erbaş alımı sonuçları ile başvuru kılavuzuna aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

Uzman erbaş alımı sonuçları için tıklayınız:

www.jpg

Uzman erbaş alımı başvuru kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.