17 Haziran 2019
  • Ankara23°C
  • İstanbul29°C
  • İzmir29°C
  • Adana30°C

İYEP TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Öğretmenevinde yapıldı.

İyep Tanıtım Ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

11 Ekim 2018 Perşembe 14:43

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Öğretmenevinde yapıldı.

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) ilkokulların 3. ve 4. sınıflarına devam eden, özel eğitim tanısı olmayan, önceki eğitim ve öğretim yılları içinde çeşitli nedenlerle Türkçe ve Matematik dersi öğretim programlarında yer alan ve bu program kapsamında belirlenen kazanımları yeterli düzeyde edinemeyen öğrencilerin yetiştirilmesi için uygulanacak olan bu programla okula devam edemeyen göçmenler ve mevsimlik tarım işçileri gibi dezavantajlı öğrencilerin de yararlanabileceği kurslarla, akademik başarının arttırılması amaçlanıyor.

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) programında öğrencilerin dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmesini, okuduğunu anlama düzeyini artırmasını, Matematiksel okuryazarlık becerilerini geliştirmesi amaçlanıyor.

İyep Tanıtım Ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İhlas Haber Ajansı İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.