19 Ağustos 2019
  • Ankara24°C
  • İstanbul26°C
  • İzmir32°C
  • Adana33°C

İSTANBUL 3 İLÇEDE GEÇERSİZ OYLAR YENİDEN SAYILACAK

AK Parti İstanbul İl başkanlığı tarafından seçim usulsüzlüklerine ilişkin yapılan itiraz Beykoz, Çekmeköy ve Fatih İlçe Seçim Kurulları tarafından...

İstanbul 3 İlçede Geçersiz Oylar Yeniden Sayılacak

02 Nisan 2019 Salı 18:09

AK Parti İstanbul İl başkanlığı tarafından seçim usulsüzlüklerine ilişkin yapılan itiraz Beykoz, Çekmeköy ve Fatih İlçe Seçim Kurulları tarafından kabul edildi.

İstanbul'da seçimlerde meydana gelen usulsüzlüklere ilişkin AK Parti tarafından 39 ilçeye itiraz edilmişti. İlçe seçim kurullarına sunulan itiraz dilekçelerinde geçersiz oyların yeninde sayılması ve hatalı sandık tutanaklarının düzeltilmesi talep edilmişti. Yapılan itirazlar ilçe seçim kurulları tarafından değerlendirmeye alındı. İlk olarak Beykoz, Çekmeköy ve Fatih ilçe seçim kurulu tarafından yapılan itirazı kabul etti.

Karar doğrultusunda itiraz edilen sandıklardaki oylar yeninden sayılacak.

İL İL SEÇİM SONUÇLARI:

Adana - CHP, Zeydan Karalar kazandı.

Adıyaman - AK Parti, Süleyman Kılınç kazandı.

Afyonkarahisar - AK Parti, Mehmet Zeybek kazandı.

Ağrı - AK Parti, Savcı Sayan kazandı.

Amasya - MHP, Mehmet Sarı Kazandı.

Ankara - CHP, Mansur Yavaş kazandı.

Antalya - CHP, Muhittin Böcek kazandı.

Artvin - CHP, Demirhan ELÇİN kazandı.

Aydın - CHP, Özlem Çerçioğlu kazandı.

Balıkesir - AK Parti, Yücel Yılmaz kazandı.

Bilecik - CHP, Semih Şahin kazandı.

Bingöl - AK Parti Erdal Arıkan kazandı.

Bitlis - AK Parti Nesrullah Tanğlay kazandı.

Bolu - CHP, Tanju Özcan kazandı.

Burdur - CHP, Ali Orkun kazandı.

Bursa - AK Parti, Alinur Aktaş kazandı.

Çanakkale - CHP, Ülgür Gökhan kazandı.

Çankırı - MHP, İsmail Hakkı Esen kazandı.

Çorum - AK Parti, Halil İbrahim Aşgın kazandı.

Denizli - AK Parti, Osman Zolan kazandı.

Diyarbakır - HDP, Adnan Selçuk Mızraklı kazandı.

Edirne - CHP, Recep Gürkan kazandı.

Elazığ - AK Parti, Şahin Şerifoğulları kazandı.

Erzincan - MHP, Bekir Aksun kazandı.

Erzurum - AK Parti, Mehmet Sekmen kazandı.

Eskişehir - CHP Yılmaz Büyükerşen kazandı.

Gaziantep - AK Parti, Fatma Şahin kazandı.

Giresun - AK Parti, Aytekin Şahin kazandı.

Gümüşhane - AK Parti, Ercan Çimen kazandı.

Hakkari - HDP, Cihan Karaman kazandı.

Hatay - CHP, Lütfü Savaş kazandı.

Isparta - AK Parti, Şükrü Başdeğirmen kazandı.

İçel (Mersin) - CHP, Vahap Seçer kazandı.

İstanbul - CHP, Ekrem İmamoğlu kazandı. 

İzmir - CHP Mustafa Tunç Soyer kazandı.

Kars - HDP, Ayhan Bilgen kazandı.

Kastamonu - MHP, Rahmi Galip Vidinlioğlu kazandı.

Kayseri - AK Parti, Memduh Büyükkılıç kazandı.

Kırklareli - MEHMET SİYAM KESİMOĞLU kazandı.

Kırşehir - CHP, Selahattin Ekicioğlu kazandı.

Kocaeli - AK Parti, Tahir Büyükakın kazandı.

Konya - AK Parti, Uğur İbrahim Altay kazandı.

Kütahya - MHP, Alim Işık kazandı.

Malatya - Ak Parti, Selahattin Gürkan kazandı.

Manisa - AK Parti, Cengiz Ergün kazandı.

Kahramanmaraş - AK Parti, Hayrettin Güngör kazandı.

Mardin - HDP, Ahmet Türk kazandı.

Muğla - CHP, Osman Gürün kazandı.

Muş - AK Parti, Feyat Asya kazandı.

Nevşehir - Ak Parti, Rasim Arı kazandı.

Niğde - AK Parti, Emrah Özdemir kazandı.

Ordu - AK Parti, Mehmet Hilmi Güler kazandı.

Rize - AK Parti, Rahmi Metin kazandı.

Sakarya - AK Parti, Ekrem Yüce kazandı.

Samsun - AK Parti, Mustafa Demir kazandı.

Siirt - HDP, Berivan Helen Işık kazandı.

Sinop - CHP, Barış Ayhan kazandı.

Sivas - AK Parti, Hilmi Bilgin kazandı.

Tekirdağ - CHP, Kadir Albayrak kazandı.

Tokat - AK Parti, Eyüp Eroğlu kazandı.

Trabzon - AK Parti, Murat Zorluoğlu kazandı.

Tunceli - TKP, Fatih Mehmer Maçoğlu kazandı.

Şanlıurfa - AK Parti, Zeynel Abidin Beyazgül kazandı

Uşak - AK Parti, Mehmet Çakın kazandı.

Van - HDP, Bedia Özgökçe Ertan kazandı.

Yozgat - AK Parti, Celal Köse kazandı.

Zonguldak - AK Parti, Ömer Selim Alan kazandı.

Aksaray - AK Parti, Evren Dinçer kazandı.

Bayburt - MHP, Hükmü Pekmezci kazandı.

Karaman - MHP, Savaş Kalaycı kazandı.

Kırıkkale - AK Parti, Mehmet Saygılı kazandı.

Batman - HPD, Mehmet Demir Kazandı.

Şırnak - AK Parti, Mehmet Yarka kazandı.

Bartın - MHP, Cemal Akın kazandı.

Ardahan - CHP, Faruk Demir kazandı.

Iğdır - HDP, Yaşar Akkuş kazandı.

Yalova - CHP, Vefa Salman kazandı.

Karabük - MHP, Rafet Vergili kazandı.

Kilis - AK Parti, Mehmet Abdi Bulut kazandı.

Osmaniye - MHP, Kadir Kara kazandı.

Düzce - AK Parti, Faruk Özlü kazandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.