17 Haziran 2019
  • Ankara23°C
  • İstanbul29°C
  • İzmir29°C
  • Adana30°C

İŞKUR TYP PERSONEL ALIMLARI 2019 YILI İÇİN BAŞLADI

Türkiye İş Kurumu İŞKUR bünyesinde Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında 2019 yılı için personel alımı başvuruları başladı. İŞKUR TYP başvuru sayfası ile 2019 yılı İŞKUR TYP başvuru şartları için tıklayınız.

İŞKUR TYP Personel Alımları 2019 Yılı İçin Başladı

08 Ocak 2019 Salı 18:57

Türkiye İş Kurumu İŞKUR, Toplum Yararına Programlar kapsamında Türkiye'nin birçok ilinde personel alımları yapmaya başladı. 2019 yılı için TYP personel alımı kapsamında 407 farklı iş alım ilanı bulunmaktadır. Aşağıdaki bağlantıdan tüm İŞKUR TYP ilanlarına en güncel haliyle ulaşabilirsiniz.

My Memur olarak gerek İŞKUR TYP personel alımları için başvuru yapılacak ilanları gerekse TYP personel alımı başvuru şartlarını sizler için hazırladık. İŞKUR TYP personel alımı ilanlarının tamamına aşağıdaki bağlantıdan direk ulaşabilirsiniz.

TYP başvuru şartları nelerdir?

Türkiye İş Kurumuna kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak gerekiyor. Açıköğretim ve açık lise öğrencileri başvuru yapabilir.

Kimler TYP’den Yararlanamaz?

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuru yapamaz. Fakat girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi alanlar bu kapsamda başvuru yapabilir.

Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuru yapamaz.

Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuru yapamaz.

Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’ye başvuru yapamaz. Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar başvuru yapamaz.

TYP ücreti ve çalışma süresi ne kadardır? TYP çalışma süresi en fazla 9 ay olabilir. Haftalık 45 saat çalışma süresi vardır. 2020 TL net asgari ücret ödemesi yapılır. TYP başvuru sayfası ve ilanların tamamı için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.