21 Mayıs 2019
  • Ankara15°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir22°C
  • Adana17°C

İŞKUR, TYP 4002 PERSONEL ALIMI YAPIYOR! 5 MART 2019

Türkiye İş Kurumu İŞKUR tarafından Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında 142 farklı ilan ile birçok ilde toplam 4002 personel alımı yapılıyor. TYP başvuru şartları nelerdir? İŞKUR TYP başvuru detaylarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

İŞKUR, TYP 4002 Personel Alımı Yapıyor! 5 Mart 2019

05 Mart 2019 Salı 13:27

Türkiye İş Kurumu “İŞKUR” bünyesinde Toplum Yararına ProgramlarTYP” kapsamında 142 farklı ilan için başvurular devam etmekte. İŞKUR tarafından Mart ayı itibarıyla 2019 TYP iş başvuruları kapsamında toplamda 4 bin 2 TYP personel alımı yapılacak.

2019 Yılı Mart ayı İŞKUR TYP personel alımları “Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması” alanlarında olacak.

TYP personel alımları için başvurular “Mersin, Isparta, Aydın, İzmir, Kırşehir, Çankırı” illeri için 8 Mart’a kadar devam ediyor.

İŞKUR, 2019 YILI MART AYI TYP BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye İş Kurumuna İŞKUR kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak gerekiyor. Açıköğretim ve açık lise öğrencileri başvuru yapabilmektedirler.

İŞKUR, TYP PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU KİMLER YAPAMAZ?

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuru yapamaz. Fakat girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi alanlar bu kapsamda başvuru yapabilmektedir.

Öte yandan mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuru yapamaz.

Daha önce yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuru yapamaz.

Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’ye başvuru yapamaz. Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar başvuru yapamaz.

İŞKUR TYP MAAŞLARI NE KADARDIR?

TYP çalışma süresi en fazla 9 ay olabilir. Haftalık 45 saat çalışma süresi vardır. 2020 TL net asgari ücret ödemesi yapılır.

TYP başvuru sayfası ve ilanların tamamı için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.