23 Mart 2019
  • Ankara12°C
  • İstanbul11°C
  • İzmir22°C
  • Adana23°C

İŞKUR, TYP 1390 PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI 16 NİSAN 2018

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 3 farklı ilde 1390 personel alımı yapılacak. İŞKUR, TYP başvuru şartları haberimizde yer alıyor.

İŞKUR, TYP 1390 Personel Alımı Başvuruları Başladı 16 Nisan 2018

16 Nisan 2018 Pazartesi 14:38

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 1.390 personel alımı için başvurular başladı. İŞKUR Toplum Yararına Programlar kapsamında Türkiye genelinde farklı illerde 6 ay süre ile çalıştırılmak üzere personel alımları devam ediyor.

İŞKUR tarafından bu kapsamda Bayburt, Artvin ve Kars il ve ilçelerindeki kaymakamlıklarda, belediyelerde, orman işletmelerinde milli eğitim müdürlüklerinde, il ve ilçe müftülüklerinde çalıştırılmak üzere toplam 1390 personel alımı yapılacağı ilan edildi.

TYP kapsamında alınan işçiler çevre temizliği, ağaçlandırma ve park düzenlemeleri gibi işlerde çalıştırılacaklar. Adaylar başvurularını 20 Nisan 2018 tarihine kadar yapabilecekler. Başvuru yapabilmek için İŞKUR’a kayıtlı olmak gerekiyor.

Başvuru şartları arasında kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak yer alıyor. İŞKUR, TYP 1.390 personel alımı başvurusu ve ilanları için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.