19 Ocak 2019
  • Ankara2°C
  • İstanbul11°C
  • İzmir11°C
  • Adana10°C

İL İÇİ VE İLLER ARASI ÖĞRETMEN ATAMA KONTENJANLARI ADİL OLMALIDIR

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı il içi ve iller arası öğretmen atama takvimini yayımladı. Anadolu Eğitim Sendikası AES'de il içi ve iller arası atama kontenjanlarına dair taleplerini MEB'e iletti.

İl İçi ve İller Arası Öğretmen Atama Kontenjanları Adil Olmalıdır

15 Mayıs 2018 Salı 14:10

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 22 Mayıs-25 Mayıs tarihleri arasında il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları alınacağını duyurdu. 30 Mayıs gününe kadar başvuru sonuçları açıklanarak, kararnamelerin çıkması sağlanacaktır. 8 Haziran’dan itibaren ilişik kesme işlemlerinin yapılacağı MEB tarafından duyuruldu.

Bu kapsamda Anadolu Eğitim Sendikası AES söz konusu yer değiştirmelerin adaletli yapılabilmesi için, atama kontenjanlarının adil ve şeffaf olarak belirlenmesi, hemen ardından yapılacak il dışı atamalar için kontenjanların eşitlik ilkesi gözetilerek belirlenmesinin önemini belirten başvuru yazısını MEB’e iletti.

Öğretmenlerin Adil ve Şeffaf nakil beklentisi! Milli Eğitim Bakanlığı MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne İKGM yapılan atama kontenjanları konulu talep yazısında yıllar itibariyle adil, şeffaf bir yer değiştirme beklentisi içinde olmuş öğretmen camiası için atama dönemleri her zaman heyecanlı dönemler olarak akılda kalmıştır.

İl içi ve iller arası için adil kontenjan! Bölgeler arasındaki farklar veya bir şehir merkezindeki mahalleler arasındaki farklar zorunlu olarak yer değiştirme taleplerini azaltmamış aksine artmasına neden olmuştur. Bu noktada en büyük beklenti; doğal olarak il dışı atamalardan önce yapılan il içi atamaların yapılması sırasında, adil bir anlayışla kontenjanların eşit bir şekilde belirlenmesidir.

Zorunlu bölgelerde çalışarak zorunlu hizmetini tamamlamış kontenjan boşluğundan dolayı yer değişikliği yapılmayan öğretmenler için bu durum çok önemlidir. İller bazında konu üzerinde hassasiyet gösterilmesi talebi MEB’e iletildi. MEB’e iletilen talep yazısı için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.