21 Ocak 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir11°C
  • Adana7°C

HAZİRAN AYI SAĞLIK PERSONELİ ATAMASINDA OPTİSYEN KADROSUNA ALIM ŞART

2018 yılı Haziran ayında 18 bin sağlık personeli alımı daha yapılacağı açıklanmasının ardından, optisyen kadroları için atama bekleyen mezunlar haklı taleplerinin yerine getirilmesini istiyor.

Haziran Ayı Sağlık Personeli Atamasında Optisyen Kadrosuna Alım Şart

16 Mayıs 2018 Çarşamba 16:46

Optisyenler Haziran ayında başlatılacak olan 18 bin sağlık personeli alımı için kendilerine de kadro verilmesini istiyor. Bazı branşlar haricinde, özellikle optisyenlere kadro verilmemesi mağduriyetleri artırırken, mezunları da üzdü!

Optisyenler 81 ilin il ve ilçe sağlık müdürlüklerine yapılacak atama için gün sayıyor. 2017 yılında planlaması yapılan ve optisyenlere çok ama çok az kadronun 2018 yılında tekrarlanmaması talep ediliyor.

Optisyonlar platformu olarak gerek sosyal medyada gerekse internet haber sitelerinde seslerini duyurmak adına birçok etkinlik yaparak Haziran atamasında haklı kadro taleplerinin yerine getirilmesini istiyorlar. Bir veya birkaç optisyen ataması ile sorunun çözülemeyeceği açıktır.

Sağlık Bakanlığı 2018 Bütçesinden 27 bin yardımcı sağlık personeli kadrosu almıştır. Bu 27 bin kadrodan birkaç Optisyen atamasının yapılması optisyen ataması bekleyenler için oldukça zor bir durumdur. Haziran ayı için planlanan 18 bin sağlık personeli alımında optisyenlere de ciddi bir kontenjan verilmesi şarttır.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.