23 Ocak 2019
  • Ankara9°C
  • İstanbul10°C
  • İzmir12°C
  • Adana16°C

GÜRER: TAŞERON UYGULAMASI BEKLENTİYİ KARŞILAMADI

Milletvekili Ömer Fethi Gürer taşerona kadro hakkında konuştu. Taşeron düzenlemesinin beklentiyi karşılamadığını, KİT personeline, şoförlere, MEB ve Sağlık Bakanlığında birçok işçiye kadro verilmediğini belirtti.

Gürer: Taşeron Uygulaması Beklentiyi Karşılamadı

06 Nisan 2018 Cuma 21:38

Taşeron uygulamasına bir tepki de Kırıkkale’den geldi. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, yapılan taşeron düzenlemesinin beklentileri karşılamadığını ifade etti. Kırıkkale’de taşeron işçiler hakkında açıklamalar yapan Gürer KİT taşeron işçileri için kadronun verilmediğini, aynı şekilde birçok kişinin düzenlemeden yararlanamadığını kaydetti.

Niğde Milletvekili Gürer, kamuda görev yapan şoförlerin, Kamu İktisadi Teşebbüsleri işçilerinin, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı için hizmet veren birçok işçinin taşeron olarak kaldığını ifade etti. Siyasi partilerin, sendikaların ve işçi platformlarının fikirleri alınmaksızın KHK ile getirilen düzenlemenin mağduriyetler yarattığını dile getirdi.

Taşerona kadro sonrası ortaya yeni mağduriyetlerin de çıktığını belirten Gürer, 4 Aralık tarihinden sonra ihale ile işe alınanların kapsam dışı kalmak bir yana, işsiz kaldıklarını hatırlattı. Ayrıca güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sırasında yüzlerce kişiye haksızlık yapıldığını, araştırılmayan iddialar nedeniyle işinden olanların hakkına girildiğini belirtti.

Milletvekili Gürer’in değindiği bir diğer konu da belediye taşeron işçileri oldu. Gürer’e göre belediyelerin işçi kadrolarına geçmeyi ümit eden işçiler de taşeron düzenlemesinden beklediğini alamayanlar arasında yer aldı. Bu durum hayal kırıklığına neden oldu.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.