21 Mayıs 2019
  • Ankara15°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir22°C
  • Adana17°C

GSB 3 BİN 243 İŞÇİ ALIMI KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI! GSB-İŞKUR İŞÇİ ALIMI SORGULA

Gençlik ve Spor Bakanlığı İŞKUR Aracılığıyla 3243 işçi personel alımı kura sonuçlarını açıkladı. GSB işçi alımı kura sonuç sorgulama sayfası ve duyuru için tıklayınız.

GSB 3 bin 243 İşçi Alımı Kura Sonuçları Açıklandı! GSB-İŞKUR İşçi Alımı Sorgula

04 Mart 2019 Pazartesi 23:48

Gençlik ve Spor Bakanlığı GSB Personel Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla yapılan sürekli işçi alımı kura çekimi sonuç ve evrak teslimi duyurusu yapıldı. İşçi alımı kura sonucu ve gerekli belgeler yayımlandı.

Bakanlığımıza bağlı il müdürlüklerinde (ilçeler dahil) çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu, 9 Ağustos 2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ve 19/09/2009 tarihli ve 27354 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla 11-15 Şubat 2019 tarihleri arasında açık iş ilanlarına adaylar tarafından başvuru işlemleri tamamlanmış olup 27 Şubat 2019 tarihinde de kura çekimi yapılmıştır açıklamasına yer verildi.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve noter huzurunda çekilen kura sonuçları ekte yer almakta olup kura çekimi sonucu sözlü sınava girmeye hak kazanan asıl adaylar 15 Mart 2019 tarihine kadar başvuru yaptıkları meslek koluna ilişkin aşağıda belirtilen belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir.

MESLEK KOLLARI İÇİN GSB İÇİ ALIMINDA İSTENİLEN EVRAKLAR;

Temizlik Görevlisi alımı için En az İlköğretim diploması isteniyor.

Cankurtaran alımı için En az İlköğretim diploması, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonunca verilmiş en az bronz cankurtaran belgesi isteniyor.

Mekaniker (Pedallı Araçlar) alımı için En az İlköğretim diploması, Türkiye Bisiklet Federasyonunca verilmiş teknik eleman belgesi isteniyor.

Otobüs Kaptanı (Şoförü) alımı için En az Ortaöğretim (Lise ve Dengi) diploması, D sınıfı ehliyet, en az SRC 2 ve SRC 4 belgesi isteniyor.

Aşçı Yardımcısı alımı için En az Ortaöğretim (Lise ve Dengi) diploması, aşçılık yardımcılığı kalfalık belgesi ve MEB onaylı hijyen belgesi isteniyor.

Aşçı alımı için En az Ortaöğretim (Lise ve Dengi) diploması, aşçılık usta öğreticilik belgesi ve MEB onaylı hijyen belgesi isteniyor.

Elektrik Tesisatçısı (Bina) alımı için En az Ortaöğretim  (Lise ve Dengi) diploması, ilgili alandan ustalık veya kalfalık belgesi isteniyor.

Güvenlik Görevlisi alımı için En az Ortaöğretim  (Lise ve Dengi) diploması, özel güvenlik elemanı sertifikası isteniyor.

Havuz Suyu Operatörü alımı için En az Ortaöğretim  (Lise ve Dengi) diploması, MEB onaylı havuz suyu operatörü sertifikası isteniyor.

Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı alımı için En az Ortaöğretim  (Lise ve Dengi) diploması, ilgili alandan ustalık veya kalfalık belgesi ve MEB onaylı doğalgaz yakıtlı kalorifer ateşçisi belgesi isteniyor.

Garson (Servis Elemanı) alımı için En az Ortaöğretim  (Meslek Lisesi) ilgili bölüm diploması isteniyor.

Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı) alımı için En az Ortaöğretim  (Meslek Lisesi) ilgili bölüm diploması isteniyor.

Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni alımı için En az Ortaöğretim  (Meslek Lisesi) ilgili bölüm diploması isteniyor.

Makine Teknikeri alımı için Üniversitelerin (Ön Lisans) Makine - Motor - Mekatronik bölüm diploması isteniyor.

Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri alımı için Üniversitelerin (Ön Lisans) ilgili bölüm diploması isteniyor.

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri alımı için Üniversitelerin (Ön Lisans) çim alan tesisi ve yönetimi programı bölüm diploması isteniyor.

Gençlik Lideri alımı için Ön Lisans diploması, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü onaylı gençlik liderliği belgesi isteniyor.

Gençlik Lideri alımı için Lisans diploması, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü onaylı gençlik liderliği belgesi isteniyor.

Muhasebeci alımı için İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler lisans diploması isteniyor.

GSM işçi alımı kura sonuç sorgulama yapmak için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.