19 Ağustos 2019
  • Ankara24°C
  • İstanbul26°C
  • İzmir32°C
  • Adana33°C

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 3 BİN 243 İŞÇİ PERSONEL ALACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü GSB tarafından 11 Şubat itibarıyla 3 bin 243 kamu personeli kadrosuna işçi alımı duyurusu yayımlandı. İŞKUR kapsamında GSB 3 bin 243 işçi alımı başvuru şartlarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 Bin 243 İşçi Personel Alacak

11 Şubat 2019 Pazartesi 09:09

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı il müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere 3 bin 243 işçi kadrosuna kamu personeli alımı için duyuru ve başvuru genel - özel şartları yayımlandı. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden sürekli işçi alımı için 3243 kadroya başvurular 11 Şubat 2019 itibarıyla başlıyor.

GSB işçi alımları için bazı kontenjanlara başvuru için KPSS’den 60 puan almış olmak gerekiyor. Bazı branşlar için KPSS şartı bulunmamaktadır. Bu kadrolara KURA ile alım yapılacaktır. Aşağıdaki bağlantıdan branşlar bazında özel şartlara ayrıca ulaşabilirsiniz.

GSB 3 bin 243 İşçi Personel Alımı Branşlar

Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri ile Muhasebeci meslek kolunda daimi süreli işçi ile Temizlik Görevlisi meslek kolunda engelli ve eski hükümlü işçi alınacaktır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı İşçi Alımları Genel Şartlar

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak gerekiyor.

18 yaşını tamamlamış olmak, Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak, Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak) gerekiyor.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

Her aday, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

Adayların Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.

İşe alınacak işçilerin deneme süresi altmış gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

GSB 3 bin 243 İşçi Alımı Duyuru için TIKLAYINIZ.

Kontenjanlar için TIKLAYINIZ.

GSB işçi alımı başvuru sayfası

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.