19 Ocak 2019
  • Ankara4°C
  • İstanbul11°C
  • İzmir12°C
  • Adana12°C

GEÇEN YIL YAPILAN KPSS İLE BİR ÖĞRETMEN BİLE ATANMADAN 2018 KPSS BAŞVURULARI BAŞLADI

2018 KPSS başvuruları bugün itibariyle başladı ama 2017 KPSS ile 1 öğretmen bile atanmadı. Öğretmen adaylarının mağduriyetleri gün geçtikçe artıyor. İşte konuya ilişkin merak edilen detaylar..

Geçen Yıl Yapılan KPSS ile Bir Öğretmen Bile Atanmadan 2018 KPSS Başvuruları Başladı

10 Mayıs 2018 Perşembe 23:12

Binlerce öğretmen adayının heyecanla beklediği 2018 KPSS başvuruları bugün itibariyle başladı. Ama 2017 KPSS'ye giren öğretmen adayları mağdur edilmeye devam ediyor. 2018 KPSS başvurularının başlamasına rağmen MEB öğretmen atamalarını daha da ertelemeye çalışmaktadır. 

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 KPSS'ye giren öğretmen adaylarını mağdur etmeye devam ediyor. 2017 KPSS'nin yapılmasının üzerinden neredeyse 1 yıl geçmesine rağmen hala 1 öğretmen ataması bile yapılmadı. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için süreç devam ediyor ama MEB atamaları bir an önce gerçekleştirmek ve adayların mağduriyetlerini gidermek adına bir çaba sarf etmemektedir. Hal böyle olunca binlerce aday psikolojik olarak yıpratılmaktadır. 

2018 KPSS başvuruları başlamasına rağmen MEB hala 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı mülakat sonuçları hala açıklanmadı. MEB'in mülakat sonuçlarını açıklaması için önünde hiçbir engel bulunmamaktadır. Geçen yıl KPSS'ye giren ve 1 yıl beklemesine rağmen ataması yapılmayan binlerce aday daha fazla mağdur edilmemelidir. Birçok Bakanlığın personel alımı müjdesi verdiği bu günlerde Milli Eğitim Bakanlığı ek öğretmen ataması müjdesi vereceği yerde yapılacak atamayı da geciktirmeye çalışmaktadır. Hal böyle olunca adayların sabrı gün geçtikte taşmaktadır. 

Mülakat sonuçlarının seçimden sonra açıklanacağı şeklinde duyumlar vardır. Ama MEB mülakat sonuçlarını seçimden sonraya ertelemesi binlerce öğretmen adayının ve ailelerinin tepkilerini çekmekten başka işe yaramayacaktır. MEB adaylarını mağduriyetini gidermek adına süreci geciktirmeden bir an önce mülakat sonuçlarını açıklamalı ve öğretmen açığını gidermek adına 2017 KPSS puanı ile ek bir öğretmen ataması ilanına çıkmalıdır. 

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.