17 Haziran 2019
  • Ankara23°C
  • İstanbul29°C
  • İzmir29°C
  • Adana30°C

EYT DÜZENLEMESİ BAŞKAN ERDOĞAN İLE BAHÇELİ ZİRVESİNDE GÖRÜŞÜLECEK

Liderler emeklilikte yaşa takılanlar sorununu görüşecek. Başkan Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli’nin yapacağı ittifak görüşmesinde EYT düzenlemesi de gündeme gelecek.

EYT Düzenlemesi Başkan Erdoğan İle Bahçeli Zirvesinde Görüşülecek

11 Ekim 2018 Perşembe 10:46

Liderler emeklilikte yaşa takılanlar sorununu görüşecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yapacağı ittifak görüşmesinde emeklilikte yaşa takılanlar EYT konusu da masaya yatırılacak.

MHP lideri Bahçeli’nin seçim vaatlerinden olan EYT düzenlemesi için Başkan Erdoğan’ı ikna etmeye çalışacağı belirtiliyor. Başkan Erdoğan'ın ise MHP lideri Bahçeli'yle görüşmeye giderken yanında, MHP'nin de Meclis gündemine getirdiği emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili dosyayı götüreceği konuşuluyor.

Başkan Erdoğan, kurmaylarına emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili verilerin detaylarına ilişkin çalışma yapıp dosyasını hazırlamaları talimatı verdi. MHP'lilerin, yaklaşık 800 bin kişinin etkileneceğini ifade etmelerine rağmen, söz konusu düzenlemenin 6 milyon 300 bin çalışanı ilgilendirdiği, dolayısıyla Hazine ve Maliye Bakanlığının da özellikle SGK'ya getireceği yükün oldukça ağır olmasından dolayı karşı çıktığı belirtildi.

MHP, diğer muhalefet partileriyle beraber hareket etmesi durumunda emeklilikle ilgili kanun teklifini Meclis'ten geçirebilecek. CHP tarafından da emeklilikte yaşa takılanlar için kanun teklifi verilmişti. Ayrıca, İYİ Parti ve HDP de bu destek vereceklerini açıklamışlardı.  

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.