15 Kasım 2019
  • Ankara14°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir21°C
  • Adana19°C

ERGÜN ATALAY: KİT'LER ÇALIŞAN TAŞERONLARA KADRO 1-2 GÜNE GELİYOR

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından çok kez gündeme getirilen Kamu İktisadi Teşebbüslerinde çalışan taşeron işçileri için kadronun 1-2 güne kadar gelecek olumlu haberle netleşeceği belirtildi.

Ergün Atalay: KİT'ler Çalışan Taşeronlara Kadro 1-2 Güne Geliyor

06 Haziran 2018 Çarşamba 12:21

2 Nisan 2018 itibarıyla kamuda çalışan 1 milyona yakın taşeron işçinin ardından Kamu İktisadi Teşebbüslerinde çalışanlar için de kadro talebi gündemdeydi. KİT’lerde çalışan taşeron personel için kadro müjdesi çok yakın!

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ın açıklamasına göre 1-2 güne kadar iyi ve olumlu bir haber geleceği belirtildi. KİT’lerdeki taşeron personeller için Maliye Bakanlığının çalışma yürüttüğü ve Hazine Müsteşarlığının görüşü ile de 1-2 güne olumlu haber gelecek denildi.

Bilindiği üzere gerek KİT'lerde çalışan taşeron personeller ile kapsam dışı kalan 10 bilerce taşeron çalışan için çalışma yapılması istenmekte ve bununla ilgili sendikaların yoğun talepleri bulunmaktaydı.

Türk-İş Başkanı Atalay'ın açıklamasının ardından KİT'lerde çalışan 85 bin personel başta olmak üzere 1-2 gün içerisinde kadro ile ilgili detaylı çalışmanın tamamlanacağı bilgisine yer verildi.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.