21 Ocak 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir11°C
  • Adana7°C

EK 40 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI 2018 YILINDA YAPILMASI TALEP EDİLDİ

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan 2018 yılı için ek 40 bin öğretmen ataması yapılmasını talep etti. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atama sayılarını artırmalıdır. Atama bekleyen 100 binlerce öğretmenin sesi duyulmalı!

Ek 40 Bin Öğretmen Ataması 2018 Yılında Yapılması Talep Edildi

15 Mayıs 2018 Salı 19:58

500 bine yaklaşan atanamayan öğretmenin sesi ne zaman duyulacak. Gerek sendikal çalışmalar gerekse atanamayan öğretmenlerin feryadını MEB’in duyması artık şart oldu! Ataması yapılmayan öğretmenler Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ı ziyaret ederek mağduriyetlerini bir kez daha gündeme getirdi.

Atama bekleyen öğretmenler, öğretmen atama sayılarının artırılmasının gerektiğini söyledi ve 2018 yılı için ek 40 bin atama talebini yineledi.

Genel Başkan Geylan, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde okullarda 63 bin 656 ücretli öğretmen çalıştırıldığını belirtti. Öğretmen açığının ücretli dayatması ile ek ders karşılığı giderilemeyeceğine değinen Geylan, MEB’in öğretmen açığı var ama kadro olmadığı için ücretli sistem uygulaması olduğuna tepkisini yineledi.

Bakanlığın öğretmen açığının bizzat Bakan Yılmaz’ın açıklamasında da ifade edildi ve buna göre 109 bin 238 öğretmen açığının net olarak belli olduğuna dikkat çekildi. Her yıl 40 bin öğretmenin eğitim fakültelerinden mezun olduğu belirtildi.

KPSS’de derece yapan öğrencilerin bulunduğu, bilgisi ile fark yaratan öğretmenlerin olduğu belirtildi. Geçtiğimiz günlerde Sosyal Bilimler öğretmenliğinden mezun olan Merve Çavdar’ın 4 yıldır atama bellediğini ve genç yüreğinin bu yükü daha fazla kaldıramadığı belirtildi.

Atama sorunu yüzünden bu ve buna benzer olayların son bulmasını isteyen gerek sendika temsilcileri gerekse atama bekleyen öğretmen adayları 24 Haziran genel seçimleri öncesinde bu eksikliğin telafi edilmesini ve 40 bin öğretmen atama müjdesinin verilmesini istedi!

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.