21 Mayıs 2019
  • Ankara15°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir22°C
  • Adana17°C

EGM'DE POLİS, BEKÇİ VE PERSONEL KİMLİKLERİ DEĞİŞTİ

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM personellerinin kimlik kartları değişti. Polis memuru, bekçi ve EGM personellerin yeni kimlik kartları için tıklayınız.

EGM'de Polis, Bekçi ve Personel Kimlikleri Değişti

05 Aralık 2018 Çarşamba 09:30

Emniyet Teşkilatı Personeli Kimlik Kartları Yönetmeliğinde Değişiklik 5 Aralık 2018 tarihli ve 30616 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kimlik kartları 2 yıl içerisinde değiştirilecek.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Teşkilatı Personeli Kimlik Kartları yönetmeliğinde yer alan kimlik kartlarının türleri maddesinde yapılan değişiklikle EGM personeli polis ve amirleri, bekçiler ve EGM personellerinin yeni kimlik kartları aşağıdaki bağlantıda yayımlandı.

Buna göre; Emniyet hizmetleri sınıfı personelinden Sınıf Üstü Emniyet Müdürü, Birinci Sınıf Emniyet Müdürü, İkinci Sınıf Emniyet Müdürü, Üçüncü Sınıf Emniyet Müdürü, Dördüncü Sınıf Emniyet Müdürü ve emeklilerine verilen kimlik kartlarının şekil, içerik ve ölçüleri yenilendi.

Emniyet hizmetleri sınıfı personelinden Emniyet Amiri, Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Kıdemli Başpolis Memuru, Başpolis Memuru, Polis Memuru rütbesindeki personele ve emeklilerine verilen kimlik kartlarının şekil, içerik ve ölçüleri yenilendi.

Emniyet hizmetleri sınıfı personelinden çarşı ve mahalle bekçisi unvanında bulunan personele ve emeklilerine verilen kimlik kartlarının şekil, içerik ve ölçüleri yenilendi.

Diğer hizmet sınıflarındaki personele ve emeklilerine verilen kimlik kartlarının şekil, içerik ve ölçüleri yenilendi ve aşağıdaki eklerde yer alan pdf dosyasında gösterilmiştir. Yeni kimlik kartları için TIKLAYINIZ. Değişikliği içeren yönetmelik için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.