21 Mayıs 2019
  • Ankara15°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir22°C
  • Adana17°C

DSİ 995 MEMUR ALIMI NE ZAMAN BAŞLAYACAK

Devlet Su İşleri DSİ için verilen 995 memur kadrosu ne zaman başlatılacak? Gerek mühendis adayları gerekse teknisyen, tekniker ve diğer branşlar için 995 memur kadrosuna personel alımı için sürecin başlatılması bekleniyor.

DSİ 995 Memur Alımı Ne Zaman Başlayacak

04 Aralık 2018 Salı 15:06

Devlet Su İşleri için 2018 yılı Nisan ayında 995 memur kadrosu çeşitli branşlarda İHDAS edilmişti.  Özellikle mühendis alımı için 7 Kasım’da da yeni yönetmelik yayımlanarak personel alımı şartları belirlenmişti. Adaylar aylardır bekleyen atamaların bir an önce yapılmasını talep ediyor. İşte DSİ 995 memur ihdas süreci ve atama kadro talepleri.

28 Nisan 2018 tarihli resmi gazete süreci: Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik 28 Nisan 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanmış ve DSİ’ye 995 yeni memur kadrosu ihdas edilmişti.

7 Kasım 2018 tarihli resmi gazete süreci: Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne ilk defa açıktan atanacak mühendis personel hakkında sınav ve atama yönetmeliği de yayımlanmıştı. Şimdi, sırada personel alımlarının gerçekleştirilmesinde.

Kadro ihdası ne anlama geliyor? Kamu kurum ve kuruluşlarına ihdas edilen kadrolar açıktan atama izinleridir ve o kuruma ait yeni alımlar anlamına gelmektedir. Fakat net olarak şu tarihte alım olacak diye bir ibare bulunmamakla birlikte açık bulunan kadrolar için de bir an önce atama yapılması için süreç işlemeye başlamıştır.

Atama bekleyen elektrik ve elektronik mühendislerinin atama taleplerinin yerine getirilmesi adına DSİ mühendis ve personel alımlarının kısa zamanda başlatılmasını bekliyoruz.

Bu kapsamda DSİ personel alımı için ihdas edilen mühendis, tekniker, teknisyen ve diğer branşlardaki kadrolar için alım sürecinin de başlatılması bekleniyor.

DSİ yönetmeliği için TIKLAYINIZ.

DSİ 995 memur kadrosu hangi branşlara verilmişti? Merkez ve taşra teşkilatı için kadro detayları şu şekildedir:

DSİ Merkez teşkilatı için kadrolar:

dsi2.jpg

DSİ Taşra Teşkilatı için kadrolar:

dsi1.jpg

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.