14 Aralık 2018
  • Ankara5°C
  • İstanbul10°C
  • İzmir15°C
  • Adana14°C

DPB 3274 MEMUR ALIMI BAŞVURU KILAVUZU YAYIMLANDI

Devlet Personel Başkanlığı sosyal hizmetler kanunu kapsamında 3 bin 274 memur alımı için başvuru kılavuzunu yayımlandı. Kimler hak sahibi? 2828 sayılı kanun kapsamında hak sahibi sorgulama ekranı için tıklayınız.

DPB 3274 Memur Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

30 Kasım 2018 Cuma 18:37

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 3 bin 274 lise, önlisans ve lisans kadrosu için sosyal hizmetler kanunu kapsamında memur alımı için başvuru kılavuzu yayımlandı. Aşağıdaki bağlantıdan başvuru kılavuzuna ve kimlerin hak sahibi olacağına dair sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

Hak sahipliği sorgulama sayfası bilgilendirme: 3 bin 274 memur alımı için kimlerin hak sahibi olduğuna dair sorgulama sayfasında yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunun ek 1 inci maddesinde yazılı şartları taşıyanlardan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İstihdam Edilecekler İçin 2018 yerleştirme işlemleri dolayısıyla Başkanlığımıza isimleri bildirilen kişiler yer aldığı belirtildi.

Sorgulama sayfasında yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunun ek 1 inci maddesi kapsamında 2018 yerleştirme işlemleri için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca hak sahibi olduğu bildirilen kişilere ilişkin bilgiler sorgulanabileceği açıklandı.

Sistemde hak sahipleri listesinde bulunmayan kişilerce sorgulama yapılması halinde uyarısı gelecektir. Yapılan yerleştirme işlemleri katılabilmeleri mümkün bulunmayan bu kişilerin aşağıda yer alan hak sahiplerine ilişkin açıklama kısmına bakmaları gerekmektedir.

Kimler tercihte bulunamayacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca bildirilen Hak Sahipleri Listesinde bulunmakla birlikte; mezuniyet tarihi, doğum tarihi bulunmayanlar ile T.C. kimlik yanlış olan adaylar bu bilgiler tamamlanıncaya veya düzeltilinceye kadar tercihte bulunamazlar.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Sorgulama yapmak için TIKLAYINIZ.

dpbbbb.jpg

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.