19 Ocak 2019
  • Ankara2°C
  • İstanbul11°C
  • İzmir11°C
  • Adana10°C

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI 75 KAMU PERSONELİ ALACAK

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB tarafından naklen 75 kamu personeli alımı yapılacak. Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezlerinde Kur’an-ı Kerim derslerini okutmak üzere 25 öğretmen ile 50 eğitim görevlisi alınacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı 75 Kamu Personeli Alacak

15 Mayıs 2018 Salı 19:16

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB tarafından naklen 75 kamu personeli alımı yapılacak. Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatı Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezlerinde Kur’an-ı Kerim derslerini okutmak üzere 25 öğretmen ile 50 eğitim görevlisi olmak üzere toplam 75 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi.

Adaylar başvurularını 16 Mayıs ile 30 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapabilecekler. DİB merkezinde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar ise bağlı bulundukları il müftülükleri veya dini yüksek ihtisas/Eğitim merkezi müdürlüklerine istenen belgelerle birlikte şahsen başvuracaklar.

Başvur yapabilmek için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre kadrolu devlet memuru olarak çalışıyor olmak gerekiyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak, Memuriyette adaylığı kalkmış olmak, En az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak şartları aranıyor. Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.