15 Aralık 2019
  • Ankara8°C
  • İstanbul11°C
  • İzmir15°C
  • Adana11°C

DİYANET 46 MEMUR ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB 2019 yılı personel alımları kapsamında Mühendis, Mimar ve Şehir Bölge Plancısı Alımı için sınav katılacak adaylar belli oldu. DİB personel alımı sınavına çağrılanların en düşük KPSS puanı da açıklandı. Tüm detaylar My memurda

Diyanet 46 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı!

29 Temmuz 2019 Pazartesi 14:24

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB tarafından Mühendis, Mimar ve Şehir Bölge Plancısı Alımı Sınavı Yer ve Tarih Duyurusu yayımlandı. 2018 Yılı Mühendis, Mimar ve Şehir Bölge Plancısı Alımı Sınavına katılmaya hak kazanan adaylar “Sınav Giriş Belgesi”ni, kullanıcı hesapları ile giriş yapacakları Başkanlığımız DİBBYS programındaki https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi adresinden alabileceklerdir.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar, T.C. Kimlik No’lu kimlik belgelerinden (nüfus cüzdanı veya pasaport) biri ve sınav giriş belgesi ile birlikte sınav giriş belgesinde belirtilen sınav tarihi ve sınav merkezinde saat 09:00’da hazır bulunacaklardır.

2018 YILI MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR BÖLGE PLANCISI UNVANLARI İÇİN SINAVA ÇAĞRILAN SON SIRADAKİ ADAYIN KPSS PUANI

Mimar 92,30815,

Şehir Bölge Plancısı 88,40228,

Mühendis (İnşaat) 92,3159,

Mühendis (Endüstri) 92,17692,

Mühendis (Elektrik) 88,66593,

Mühendis (Elektrik-Elektronik) 90,6129,

Mühendis (Makine) 92,18289,

Mühendis (Mekatronik) 87,54272,

Mühendis (Bilgisayar) 88,28715 olarak gerçekleşti.

SINAVIN ŞEKLİ, KONULARI DEĞERLENDİRME ve BAŞARI SIRALAMASI NASIL OLACAK

Sınav sözlü olarak Ankara’da yapılacaktır.

KPSS sonuçlarına göre yapılan başvurular arasından, en yüksek puana sahip adaydan başlanarak atama yapılacak kadro sayısının 3 (üç) katı aday, son sıradaki adayla aynı puanı alanlar dâhil olmak üzere, sözlü sınava çağrılacaktır.

Adaylar sınavda aşağıdaki konulardan komisyon tarafından ayrı ayrı puan verilerek değerlendirilecektir:

Adayın mezun olduğu lisans programına ilişkin mesleki bilgi düzeyi, (70 puan)

Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, (15 puan)

Genel kültürü ve genel yeteneği liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı. (15 puan)

Sınav tarihi ve yeri başvuruların tamamlanmasından sonra yapılacak gerekli hazırlıkların ardından

Başkanlığımız internet sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında ayrıca ilan edilecektir.

Adaylar, sınav tarihi ve yerini belirten “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı veya pasaport) sınava gelirken yanlarında bulunduracaklardır.

Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

Sınavda başarılı sayılabilmek için sınav komisyonu üyelerinin her birinin ayrı ayrı verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 puan olması gerekmektedir.

Başarı sıralamasında sözlü sınav puanı yüksek olana öncelik verilir. Adayların atanmaya esas sözlü puanlarının eşit olması halinde sırasıyla; KPSS puanı yüksek olana, KPSS öğrenim mezuniyeti önce olana ve doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.

Başarılı olanlardan ilan edilen kadro sayısı kadarı asıl, diğerleri de yedek olarak sıralanacaktır.

DİB Duyurusu için TIKLAYINIZ.

Diyanet 46 memur personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.