21 Mayıs 2019
  • Ankara15°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir22°C
  • Adana17°C

DESTEKLEME KURSLARI YAZ DÖNEMİ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN BAŞVURULARI NE ZAMAN

2016-2017 eğitim ve öğretim yılı kapsamında birinci dönem ve ikinci dönem destekleme ve yetiştirme kursları tamamlandı. 2017 yaz dönemi destekleme kursu başvuruları öğretmenler ve öğrenciler için başlıyor. İşte detaylar.

Destekleme Kursları Yaz Dönemi Öğrenci ve Öğretmen Başvuruları Ne Zaman

02 Haziran 2017 Cuma 08:14

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2016-2017 eğitim öğretim yılı için 3 dönem halinde yapmakta olduğu destekleme ve yetiştirme kursları için yaz dönemi dyk başvurularını almaya başlayacak. 4 Haziran 2017 tarihi itibarıyla DYK kursları bu hafta sonu sona eriyor.

Eğitim Bilişim Ağı EBA üzerinden yer alan Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişinden ücretli, kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler ile tüm öğrenciler başvurularını yapmaya başlayacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı MEBBİS Kullanıcı Girişi ile öğretmenler,  Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kullanıcı Girişi ile ücretli öğretmenler, öğrenciler de e-okul bilgileri ile giriş yapabilecekleri EBA sistemi üzerinden başvurularını yapabileceklerdir.

5 Haziran ile 11 Haziran 2017 tarihleri arasından kurs merkezi başvurularının alınması ve il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylanması süreci başlayacak.

Öğretmen başvuru tarihleri:

12 Haziran ile 18 Haziran tarihleri arasından ilk olarak öğretmen başvuruları başlıyor.

Öğrenci başvuru tarihleri:

19 Haziran ile 25 Haziran tarihleri arasından öğrenciler başvuruları EBA üzerinden e-okul bilgileri ile girerek yapacaklardır.

Kursların oluşturulması ve kursların başlama tarihi:

Öğretmen ve öğrenci başvurularının alınmasından sonra kurs sınıf veya şubelerinin oluşturulması 26 Haziran ile 2 Temmuz tarihleri arasında oluşturulacak. Kurslar da 3 Temmuz 2017 itibarıyla başlayacak. 27 Ağustos’a kadar sürecek olan yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme kursları 2 ay boyunca sürecek.

Yaz Kursları Takvimi:

05-11 Haziran kurs merkezi başvuruları, 12-18 Haziran öğretmen başvuruları, 19-25 Haziran öğrenci başvuruları, 26 Haz-2 Tem sınıf oluşturma, 03 Temmuz kursların başlaması ve 27 Ağustos kursların tamamlanmasıdır.

meb-dyk-kurs-takvimi-001.jpg

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.