21 Ocak 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir11°C
  • Adana7°C

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ASTSUBAY ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK önlisans ve lisans mezunu muvazzaf astsubay alımı başvuruları başladı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına çeşitli sınıflarda muvazzaf astsubay adayı alımı yapacak.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Astsubay Alımı Başvuruları Başladı

11 Mayıs 2018 Cuma 21:22

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK önlisans ve lisans mezunu muvazzaf astsubay alımı başvuruları başladı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan başvuru kılavuzuna göre Deniz Kuvvetleri Komutanlığına çeşitli sınıflarda muvazzaf astsubay adayı alımı yapılacak.

DKK astsubay alımı başvuruları bugün başladı. Adaylar başvurularını 31 Mayıs 2018 tarihi saat 23:59’a kadar Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığının internet adresinden yapabilecekler. Başvurular e-devlet ile giriş yapılarak online olarak yapılacak.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının astsubay alımına kılavuzda belirtilen önlisans ve lisans bölümlerinden mezun olan adaylar başvurabilecek.  Önlisans mezunları için KPSSP93, lisans mezunları içinse KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı bulunuyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, adli sicil kaydı bulunmamak, yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuç olmak, herhangi bir kadın veya erkekle nikahsız yaşamamak, her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak gibi genel şartlar aranacak.

Yaş şartı; 1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 2 yıl süreli yüksek öğretimi bitirenler için 25 yaşını bitirmemiş (1 Ocak 1993 ve daha sonraki doğumlular) olmak, 4 yıl ve daha fazla süreli yüksek öğretimi bitirenler için 27 yaşını bitirmemiş (1 Ocak 1991 ve daha sonraki doğumlular) olmak şeklinde kılavuzda belirtildi. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK muvazzaf astsubay alımı kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.