17 Haziran 2019
  • Ankara23°C
  • İstanbul29°C
  • İzmir29°C
  • Adana30°C

CTE PERSONEL PLANLAMASI DUYURUSU 11 EKİM 2018

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü tarafından yeni hizmete açılacak ceza infaz kurumlarına personel planlaması duyurusu yapıldı. CTE naklen personel planlaması şartlar ve detaylar için tıklayınız.

CTE Personel Planlaması Duyurusu 11 Ekim 2018

11 Ekim 2018 Perşembe 21:38

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Genel Müdürlüğü tarafından yeni hizmete açılması planlanan Çorum, Gaziantep, Kahramanmaraş, Isparta illerinde yer alan Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumlarının personel ihtiyacı için personel planlaması duyurusu yapıldı.

Yapılan duyuruda ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan bakanlık ve komisyon atamalı personelin Bakanlık Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliğinin gereği komisyonlar arası naklen atanmaları veya yerleştirilmeleri planlanmaktadır denildi.

Başvurular 12-18 Ekim 2018 tarihleri arasında Norm ve Atama Sistemi (NAS) üzerinden yapılabilecek. Başvuru şartlarını taşıyan personellerin gerekli iş ve işlemlerine dair duyuruyu aşağıdaki duyuru metninden yapabilirsiniz.

Başvuru şartları; Sözleşmeli ve kadrolu personelin 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle görev yapılan adalet komisyonu yetki alanı içerisinde 1 yıllık hizmet süresini doldurmuş olması gerekmektedir.

Görevde yükselme ve unvan değişikliği suretiyle atananlar ile bölge esasına göre atananlar 2 yıllık hizmet sürelerini doldurmamışlar ise bu kapsamda başvuru yapamayacaklardır.

Adalet Bakanlığı Memur, Sınav ve Atama Yönetmeliğinin 33'üncü maddesi gereğince, bölge esasına göre zorunlu atamaya tabi olan infaz ve koruma başmemurlarının, "Kendisinin nüfusa kayıtlı olduğu il ve bu ile bağlı ilçelere, nüfusa kayıtlı olmamakla birlikte en az onbeş yıl müddetle devamlı olarak ikamet ettikleri veya hizmetini olumsuz yönde etkileyecek maddi ilişkisinin bulunduğu il veya ilçenin bağlı olduğu il veya ilçelerine atanamazlar. Ancak nüfusa kayıtlı olduğu ilçe hariç olmak üzere toplam nüfusu bir milyonu aşan yerler bu hükmün dışındadır." hükmü gereğince tercihlerini bu yerlerin dışında yapmaları gerekmektedir.

Hizmet gereği atananlardan talepte bulunacakların 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle atandığı yerde göreve başladığı tarihten itibaren en az üç yıl görev yapmış olmaları gerekmektedir.

Son görev yerindeki eylemi ile ilgili olarak, son iki yıl içerisinde uyarma veya kınama dışında herhangi bir disiplin cezası almamış olmak gerekiyor. Duyuru ve şartların tamamı için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.