16 Eylül 2019
  • Ankara22°C
  • İstanbul24°C
  • İzmir26°C
  • Adana32°C

ÇSGB, TAŞERONDAN KADROYA GEÇEN İŞÇİLERLE İLGİLİ TEREDDÜTLÜ KONULARI CEVAPLADI

Sağlık Bakanlığı 696 KHK ile sürekli işçi kadrolarına geçen işçiler hakkında tereddütlü konulardaki soruları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sordu. Yemek Yardımı, Yol Yardımı gibi bir çok konunun cevabı için tıklayınız.

ÇSGB, Taşerondan Kadroya Geçen İşçilerle İlgili Tereddütlü Konuları Cevapladı

27 Haziran 2018 Çarşamba 18:11

696 KHK ile Taşerondan sürekli işçi kadrolarına geçirilen işçilerin yemek yardımı, yemek yardımının ne kadar olduğu, yol yardımı, yol yardımının ne kadar olduğu, yakacak yardımı, yakacak yardımının nasıl ödeneceği, hangi sözleşme hükümlerinin uygulanacağı, işten ayrılanların ikramiye durumu, kıst maaşlarda sosyal yardımların durumu gibi bir çok konunun cevaplanması için, Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına resmi yazı yazmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazıda bir çok konuyu cevaplamış oldu.

Taşerondan Kadroya Geçen personellerle ilgili Kurumlarda tereddütlü bir çok konu mevcuttu. Bu tereddütlü konular farklı uygulamalar oluşturmakta, mağduriyetlere sebep olabilmekteydi. Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yönelttiği sorularla, birçok tereddütlü konuyu açığa kavuşturmuş oldu.

Sağlık Bakanlığının yazısı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının cevapları için TIKLAYINIZ

 

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.