17 Haziran 2019
  • Ankara23°C
  • İstanbul29°C
  • İzmir29°C
  • Adana30°C

ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ ALIMI YAZILI SINAV KONULARI VE TÜM DETAYLAR

EGM, Polis Akademisi Başkanlığı 7000 bekçi alımı yazılı sınav konuları nelerdir? Bekçi alımı yazılı sınavı hangi tarihte yapılacak? Bekçi alımı yazılı sınav süresi ve tüm detaylar My Memur haberde.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı Yazılı Sınav Konuları ve Tüm Detaylar

11 Ekim 2018 Perşembe 18:36

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi Başkanlığı PA tarafından 2018 yılı 7 bin bekçi alımı sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 Ekim 2018 tarihinde, önümüzdeki hafta yapılacak. Peki sınava dair detaylar ve konuları şu şekildedir:

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)Polis Akademisi Başkanlığı (PA)çarşı ve mahalle bekçiliği yazılı sınavı gelecek hafta Cumartesi günü saat 10.00’da yapılacak. MEB’in uygulayacağı sınav giriş belgelerinin bugün yayımlanacağını My Memur olarak belirtmemizin ardından bekçi alımı için belgeler yayımlandı.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavı soru sayısı 100 olacak. Sınav süresi 120 dakika olarak belirlendi. A ve B cevap kağıdı grupları olacak ve çoktan seçmeli 5 seçenekli sorular olacak.

Sınav salonuna getirilmesi yasak cihazlar! Kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, kan şekeri ölçüm cihazı ve benzeri) hariç sınava gelirken yanlarında; çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlarla, depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, databank, sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not defteri vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneleri bulunan adaylar sınav binasına alınmayacaktır,

Adayların sınav salonuna getirecekleri eşyalar! Adaylar sınava gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulunduracaklardır. Ayrıca adaylar sınava şeffaf şişe içinde su getirebileceklerdir.

Bekçi alımı sınavı için geçerli kimlik belgeleri! Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerinden birisi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, geçerlik süresi devam eden pasaport veya sürücü belgesi) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Nüfus cüzdanlarını değiştirmek için Nüfus Müdürlüklerine başvuru yaparak, nüfus cüzdanları Nüfus Müdürlüklerince alınan adaylar, Nüfus Müdürlüklerince kendilerine verilen fotoğraflı ve imzalı veya mühürlü geçici kimlik belgesi/ kimlik kartı talep belgesi ile sınava alınabilecektir. Bekçi alımı yazılı sınav giriş belgeleri ve detaylar için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.