21 Mayıs 2019
  • Ankara15°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir22°C
  • Adana17°C

ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİ ALIMI SINAV SONUÇLARI BUGÜN AÇIKLANDI

EGM Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2018 yılı 7000 bekçi alımı sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı. Sınava giren bekçi adaylarının merakla beklediği sonuçlar açıklandı. Bekçi alımı sonuçları My memur haberde yer alıyor.

Çarşı ve Mahalle Bekçi Alımı Sınav Sonuçları Bugün Açıklandı

02 Aralık 2018 Pazar 04:02

Emniyet genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı (PA) tarafından 20 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilen 7000 bekçi alım sınavı sonuçları açıklandı. Milli eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan çarşı ve mahalle bekçi alımı yazılı sınav sonuçlarını binlerce aday sabırsızlıkla bekliyor. MEB’in uyguladığı çarşı ve mahalle bekçi alımı sınavı 20 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da yapılmıştı.

Çarşı ve mahalle bekçiliği yazılı sınavı 120 dakika sürdü. Bekçi alımı sınavında adaylara 100 soru yöneltildi. Çoktan seçmeli ve beş seçenekli olan sınavda A ve B cevap kağıdı grupları yer aldı. Bekçi alımı sınavı için adaylar sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerinden birini kullanarak sınava katıldı. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik kartı bulunmayan bekçi adayları sınava alınmadı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çarşı ve mahalle Bekçi alımı yazılı sınavı Türkiye’nin 10 ilinde yapıldı. İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Çorum, Gaziantep, Sivas, Elazığ, Erzurum ve Batman illerinde gerçekleştirilen çarşı ve mahalle bekçi alımı yazılı sınav sonuçları açıklandı.

Çarşı ve mahalle bekçi alımı yazılı sınavına, müracaatlar 9 Temmuz – 23 Temmuz 2018 tarih aralığında şahsen yapılmıştı. Ön sağlık koşullarını başarı ile geçerek çarşı ve mahalle bekçi alımı sınavına katılan adaylar sabırsızlıkla bekçi alımı yazılı sınavının açıklanacağı tarihi bekliyordu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bekçi alımı sınav sonuçları açıklandı mı?

Çarşı ve mahalle bekçi alımı sonuçları 1. dönem bugün açıklandı. Adaylara bekçi alımı sonuçları posta yoluyla veya diğer iletişim araçları ile gönderilmeyecektir. Asıl adayların önceden belirlenmiş olan atama için gerekli belgelerle birlikte en geç 3 Aralık 2018 Pazartesi günü bulundukları il Emniyet Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Bekçi alımı yazılı sınavını kazanan adaylar gerekli belgeleri planlama yapılan İl Emniyet Müdürlüklerinden temin edecekler. Yedek olarak belirlenen adaylarla ilgili açıklama yapılır yapılmaz internet sitemizden öğrenebileceksiniz.

Çarşı ve mahalle bekçi alımı Sınav Sonucu için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.