19 Ocak 2019
  • Ankara3°C
  • İstanbul13°C
  • İzmir13°C
  • Adana13°C

ÇALIŞMA BAKANLIĞI KAMU GÖREVLİLERİ SENDİKALARI VE TOPLU SÖZLEŞME KANUNU KAPSAMINA GİREN KURUM VE KURULUŞLARDA DEĞİŞİKLİK YAPTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Kapsamına Giren Kurum ve Kuruluşların girdikleri hizmet kollarının belirlenmesine ilişkin yönetmelikte değişiklik yaptı.

Çalışma Bakanlığı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Kapsamına Giren Kurum ve Kuruluşlarda Değişiklik Yaptı

08 Mayıs 2018 Salı 01:45

8 Mayıs 2018 tarihli resmi gazetede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Kapsamına Giren Kurum ve Kuruluşların girdikleri hizmet kollarının belirlenmesine ilişkin yönetmelikte değişiklik yapıldı.

7 Eylül 2001 tarihli ve 24516 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Kapsamına Giren Kurum ve Kuruluşların Girdikleri Hizmet Kollarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmeliğin ekinde yer alan listenin, 01 sıra numaralı “Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmetleri” kolunun “47” kurum kodundaki “Şeker Kurumu Başkanlığı”,“49” kurum kodundaki “Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu”, 03 sıra numaralı “Sağlık ve Sosyal Hizmetler” hizmet kolunun “14” kurum kodundaki “Türkiye Halk Sağlığı Kurumu”, “15” kurum kodundaki “Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu”, 10 sıra numaralı “Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmetleri” kolunun “19” kurum kodundaki “Gayrimenkul A.Ş. Genel Müdürlüğü” ibareleri yürürlükten kaldırılmıştır.

Aynı Yönetmeliğin ekinde yer alan listenin, 01 sıra numaralı “Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmetleri” hizmet koluna aşağıdaki satırlar eklenmiştir. 71 Kişisel Verileri Koruma Kurumu, 72 Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu olarak 2 yeni kurum eklendi.

Bu Yönetmelik Maliye Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile Devlet Personel Başkanlığının bağlı bulunduğu Bakan tarafından müştereken yürütülür. Yönetmelik değişikliği için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.