19 Ocak 2019
  • Ankara2°C
  • İstanbul11°C
  • İzmir11°C
  • Adana10°C

ÇALIŞMA BAKANI, TAŞERONA KADRODAN FAYDALANAN KİŞİ SAYISINI AÇIKLADI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşerona kadrodan faydalanan kişi sayısını açıkladı. Sarıeroğlu taşeron, 4/C ve mevsimlik işçilerden kaçının bu yasadan faydalandığını ifade etti.

Çalışma Bakanı, Taşerona Kadrodan Faydalanan Kişi Sayısını Açıkladı

03 Nisan 2018 Salı 13:48

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşerona kadro konusunda açıklamalarda bulundu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında düzenlenen alt işveren işçilerinin kamuda istihdamı konulu bilgilendirme toplantısına katılan Sarıeroğlu, burada bir konuşma yaptı. Taşerona kadro düzenlemesinden faydalanan kişi sayısını açıkladı.

Çalışma Bakanı Sarıerıoğlu’nun açıklamalarına göre Kanun Hükmünde Kararname ile gelen düzenlemeden 900 bin kişi faydalandı. Kamu kurum ve kuruluşları ile yerel idarelerde taşeron, 4/C ve mevsimlik işçi statülerinde çalışan 900 bin kişiye bu düzenleme dokundu. Çalışma Bakanı, tüm emekçilere ve ailelerine bu çalışmaların hayırlı olması dileğinde bulundu.

Taşeron düzenlemesinde kamuda çalışan şoförlerin, KİT personelinin kapsam dışında tutulması tepki toplamıştı. Mevsimlik işçilerle ilgili düzenleme ise pek çok işçi tarafından yetersiz bulunmuştu. Son olarak yapılan 4/C’den 4/B’ye geçiş düzenlemesi ise bunların içinde en çok tepki çekeni olmuştu.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.