09 Aralık 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul7°C
  • İzmir7°C
  • Adana11°C

ÇALIŞMA BAKANI MÜEZZİNOĞLU: KAMUDA ENGELLİ İSTİHDAMI ARTACAK

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kamuda engelli istihdamının son yıllarda büyük artış gösterdiğini, gelecek dönemlerde engellilere daha çok iş imkanı sağlanacağını açıkladı.

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu: kamuda engelli istihdamı artacak

12 Aralık 2016 Pazartesi 10:53

Engelsiz Dünya Kongresinin düzenlediği Engelsiz Dünya Ödülleri dağıtıldı. Ödül törenine iştirak eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzionoğlu törende bir konuşma yaptı. Törende engellilerin yaşadığı sorunlara değinen Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, kamuda engellilerin istihdam edilmesi konusunda da açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun açıklamalarına göre kamuda engelli istihdamı sayısında önemli bir artış oldu. 2002 yılında 5 bin 777 engelli memur bulunurken günümüzde 50 binden fazla engelli vatandaş kamuda memur olarak istihdam edilmiş durumda bulunuyor. Bakan Müezzinoğlu bu sayının daha da artacağını ifade etti.

Engelli istihdamı kamuda son yıllarda önemli bir yer teşkil ediyor. Kurumlara ve kuruluşlara getirilen engelli çalıştırma alt sınırı da burada önemli bir etken oldu. Gerek toplumsal bilincin artması, gerekse engelli istihdamı konusunda çalışmalar yürütülüyor. Son olarak da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Şubat ayında bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacağı açıklanmıştı.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.