12 Aralık 2019
  • Ankara7°C
  • İstanbul10°C
  • İzmir15°C
  • Adana10°C

ÇALIŞMA BAKANI: KIDEM TAZMİNATINI 2017 YILINDA GETİRECEĞİZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kıdem tazminatı konusunda konuştu. Bakan Müezzinoğlu kıdem tazminatı fonunun 2017 yılında kurulacağını açıkladı. Kıdem tazminatı ne zaman çıkacak?

Çalışma Bakanı: Kıdem tazminatını 2017 yılında getireceğiz

11 Mart 2017 Cumartesi 22:51

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Çalışma hayatına yönelik uygulamaya konulan yeni teşvikler ve muhtelif sorunlar toplantısına katıldı. Adana'da düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Çalışma Bakanı Müezzinoğlu kıdem tazminatı, işsizlik, istihdam seferberliği, prim indirimleri gibi çalışma hayatını ilgilendiren konularda açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kıdem tazminatının çalışma hayatını olumsuz etkileyen bir durum olduğunu belirtti. İşçilerle işverenler arasındaki ilişkiyi zedeleyen kıdem bu durumun, işverenin de işçinin de olumsuz etkilendiğini ifade etti. İşçiye ait olan hakkın işverenin cebinde kalmasının geleceği karartacağını kaydetti.

Bakan Müezzinoğlu'nun açıklamalarına göre kıdem tazminatı sorunu, kıdem tazminatı fonu ile çözülecek. Çalışma hayatındaki en büyük reformlardan biri olacak olan bu düzenleme 2017 yılında hayata geçecek şekilde hazırlanıyor. Bu şekilde hem daha adil bir sistem kurulmuş olacak hem de işçi ile işveren arasındaki güven ortamı sağlanacak. Çalışma Bakanı Müezzinoğlu devlete burada düşen görevin de hakemlik yapmak olduğunu ifade etti.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.