12 Aralık 2019
  • Ankara7°C
  • İstanbul10°C
  • İzmir15°C
  • Adana10°C

ÇALIŞMA BAKANI: KIDEM TAZMİNATI 2 AYDA MECLİSE GELECEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatı düzenlemesi hakkında açıklama yaptı. Buna göre kıdem tazminatı konusu 2 ay içerisinde meclis gündemine gelecek.

Çalışma Bakanı: Kıdem Tazminatı 2 Ayda Meclise Gelecek

25 Mart 2017 Cumartesi 20:08

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatı hakkında açıklamalarda bulundu. Katılmış olduğu basın toplantısında konuşan Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu erken emeklilik, kıdem tazminatı, referandum ve kayıt dışı istihdam gibi gündemi ve çalışma hayatını ilgilendiren konulara değindi. Kıdem tazminatı düzenlemesi hakkında bazı detayları paylaştı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kendisine yöneltilen kıdem tazminatı fonu hakkındaki soruyu yanıtladı. Bakan Müezzinoğlu İş Mahkemeleri Kanunu konusunda Adalet Bakanlığı ile birlikte çalışıldığını, bu doğrultuda çalışanların ve işverenlerin haklarının korunması gerektiğini belirtti. Yapılacak düzenleme bir taraftan işçinin emeğini koruyup hakkı olan tazminatın işverenin kasasında birikmemesini sağlarken, diğer taraftan işverenin hakları da göz önünde bulundurulacak.

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu'nun açıklamalarına göre kıdem tazminatı hakkındaki düzenleme önümüzdeki 2 ayda meclise getirilecek. Bu kapsamda işçilerin hakkını koruyacak bir sistem üzerinde çalışılıyor. Yüzde 85'e yakın bir çalışan kitlesinin kıdem tazminatından yararlanamadığını belirten Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, 10 milyon civarında çalışanın kıdem tazminatı alamamasının kabul edilebilecek bir olmadığına parmak bastı. Çalışma Bakanı Müezzinoğlu'nun emeklilik yaşı açıklaması için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.