15 Temmuz 2019
  • Ankara21°C
  • İstanbul23°C
  • İzmir27°C
  • Adana28°C

BRÜT 12.744,98 TL MAAŞ İLE 7 SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALIMI YAPILACAK

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı toplamda 7 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacak.

Brüt 12.744,98 TL Maaş İle 7 Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Yapılacak

15 Nisan 2019 Pazartesi 15:49

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı sözleşmeli bilişim personeli alım ilanı yayınladı. Başkanlık tarafından yayınlanan kamu personeli alımı ilanına göre; sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 7 sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirecek.

Sözleşmeli Bilişim Personeli alımına başvuru yapmak isteyen adayların 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olması gerekiyor. KPSS P3 puanının %70’i, son beş yıl içinde İngilizce dilinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) %30’unun toplamı esas alınarak en yüksek puanlar belirlenecek. Toplam en yüksek puana sahip olan 70 kişi sözlü/uygulamalı sınava çağrılacak.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımında eğer başvuruda bulunan aday, KPSS P3 Puanı ibraz etmez ise puanı 70, YDS puanı ibraz etmez ise puanı 0 olarak ele alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI:

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 (üç) yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak,

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip olmak, yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek ve takım çalışmasına yatkın olmak.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak. Muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış, muaf veya 2019 yılı sonuna kadar askerlikle ilişiği bulunmamak.

ÖZEL ŞARTLAR

Veri Analizi, Geliştirme Ve Raporlama Uzmanı olarak 3 kişi alınacak. Yazılım geliştirme Uzmanı 1. Grupta 2 Kişi 2. Grupta 2 kişi Alınacak. Özel Şartları aşağıda belirtilen ilan metni ile erişim sağlayabilirsiniz.

BAŞVURU ŞEKLİ, TARİHİ VE İSTENEN BELGELER

Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece bir tanesine başvurabileceklerdir. Başvurular, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı internet adresi üzerinden yapılacaktır. Başvurular 15.04.2019 tarihinde başlayacak ve 29.04.2019 tarihinde saat 18.00’da sona erecektir. Başvuru için gerekli olan bilgiler ve elektronik ortamda iletilecek belge örneklerine yine aşağıda bulunan ilan metninden erişebilirsiniz.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ, BAŞVURU SONUÇLARININ DUYURULMASI

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan ve usulüne uygun olarak başvuru yapan adaylardan KPSS puanının %70’inin ve Yabancı Dil puanının %30’unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlı adaydan başlanarak ataması yapılacak personel sayısının 10 (on) katı kadar aday sınav için çağrılacaktır. (Başvuru Puanı Hesaplama Yöntemi: [(KPSS P3 Puanı x 0,70)+ (Yabancı Dil Puanı x 0,30)])

KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayların KPSS puanları 70 (yetmiş) olarak hesaplanacaktır. Yabancı dil puanı belgesi ibraz etmeyen adayların ise yabancı dil puanları 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır.

Sözlü/uygulamalı sınava çağrılan adaylardan son sıradaki adayla aynı puana sahip adayların tamamı sözlü/uygulamalı sınava kabul edilecektir.

Strateji ve Bütçe Başkanlığı, pozisyonlar itibariyle alınacak sözleşmeli bilişim personeli sayısı kadar başvurunun, sınava girmeye hak kazananın veya sınav sonucunda pozisyonlardan herhangi birinde belirlenen sayıda başarılı adayın olmaması halinde, ihtiyaç durumuna göre pozisyonlar arasında sayısal belirleme, değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Strateji ve Bütçe Başkanlığı başarılı aday sayısı ilan edilen kontenjandan az olduğu takdirde sınav duyurusunda ilan edilenden daha az sayıda personel alma hakkına sahiptir.

Sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adayların listesi başkanlığın internet adresinden ilan edilecek olup ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır.

SINAVIN ŞEKLİ VE KONULARI

Sınav sözlü/uygulamalı sınav şeklinde yapılabilecektir. Sınavda, adayların kimlik tespitinde kullanılmak üzere, yanlarında fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesini (nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport) bulundurmaları gerekmektedir. Aksi halde adaylar sınava alınmayacaklardır. Sözlü/uygulamalı sınav konuları pozisyonlara uygun olarak yukarıdaki genel ve özel şartlarda belirtilen tüm konulardır.

SINAV YERİ, TARİHİ ve DEĞERLENDİRİLMESİ

Sözlü/uygulamalı sınav, Strateji ve Bütçe Başkanlığı (Necatibey Cad. 110/A Yücetepe/ANKARA) adresinde yapılacaktır. Sözlü/uygulamalı sınav 15 Mayıs 2019 tarihinde başlayacaktır. Ayrıntılı sınav takvimi başvuru sonuçlarının ilan edildiği gün Başkanlığın internet adresinden duyurulacaktır.

Sözlü/uygulamalı sınav 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Sözlü/uygulamalı sınavdan 70 (yetmiş) ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaktır. Başarılı sayılanlardan en yüksek puanı alan adaydan başlanarak sınav başarı sırası oluşturulacaktır.

SONUÇLARIN İLANI VE İŞE BAŞLAMA

Bilişim personeli olarak sözleşme yapılabilecek boş pozisyon sayısı 7’dir. Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylar başarı sırasına göre asıl ve yedek olarak Başkanlığın internet sitesinde ilan edilecektir. Listede adı bulunan asıl adaylara ilan tarihinden itibaren en geç 5 (beş) iş günü içinde posta ile bildirimde bulunulur. Adayların tebligatın kendilerine ulaşmasından itibaren en geç 10 (on) iş günü içerisinde sözleşme imzalamak, sözleşmede belirtilen tarihte işe başlamak ve istenilen belgeleri teslim etmek üzere müracaatta bulunmaları gerekmektedir.

Kendilerine tebligat yapıldığı halde kamu kurum ve kuruluşlarına tebligat tarihinden itibaren on iş günü içerisinde müracaat etmeyen, sözleşme imzaladığı halde sözleşmede belirtilen sürede işe başlamayan veya bu sürenin dolduğu gün itibarıyla on beş günü geçmeyen ve belgeyle ispat edilebilen kabul edilebilir mazeretini bildirmeyen adaylar, hakkından feragat etmiş sayılır.

Asıl adaylardan hakkından feragat etmiş sayılanların yerine ilan edilen yedek adayların işe başlama işlemleri hakkında da yukarıda belirtilen esaslar uygulanır.

Sözlü/uygulamalı sınavı kazananlardan başvuru belgelerinde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılır ve sözleşme yapılmaz. Bunların sözleşmeleri yapılmış olsa dahi iptal edilir. Bu kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulur.

Adaylar sınav sonuçlarının ilan edildiği tarihten itibaren 3 (üç) iş günü içinde Başkanlığa elden iletilmek suretiyle, yazılı olarak itiraz edebilirler. Süresinde yapılmayan itirazlar dikkate alınmayacaktır. İtirazlar, itiraz süresinin bitiminden itibaren en geç 2 (iki) iş günü içerisinde Sınav Komisyonu tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılır ve ilgililere yazılı olarak bildirilir. Söz konusu itiraz neticesinde ilan edilen listelerde bir değişiklik olması durumunda güncel listeler Başkanlığın internet sitesinden yeniden ilan edilecektir.


bilisim-personeli-ucreti-2019.jpg

İlan metni için tıklayınız:

pdf.jpg

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.